Umar İhaneti Ortaya Çıkıyor

0

2013-2014 yıllarında Samsunspor forması giyen ve olaylı bir şekilde takımdan ayrılan Aminu Umar’ın Kırmızı-Beyazlılardan koparılışının perde arkası ortaya çıkıyor.

2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’ndaki futbolu ile Samsunspor’a transfer olan ve sergilediği performans ile birçok takımın transfer listesine giren Aminu Umar, Kasım 2014’te bir anda ortadan kaybolmuştu. O dönemin Samsunspor Kulüp Başkanı Mehmet Bank, Nijeryalı oyuncularının kaçırıldığı gerekçesi ile adliyeye giderek şikayetçi olmuş, Umar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kulübün kendisine üç aydır ödeme yapmadığından dolayı sözleşmesini tek taraflı feshederek kulüpten ayrıldığını ifade etmişti.

MENAJER ÜNLÜ DAVUT AKTAŞ’A KONUŞTU
O dönem bu konuyla alakalı bir çok spekülasyon ortaya atıldı. Kulüpten kaçtı mı, kaçırıldı mı? Hatalı o dönemki yönetim mi? Samsun’dan ayrılışına kim yardımcı oldu? Bu sorular herkesin kafasında soru işaretleri yaratıyordu. Ve gerçekler bir türlü gün yüzüne çıkmamıştı. O dönem Umar’ın menajerliğini yapan Muhittin Ünlü konuyla ilgili olarak Hedef Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’a çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HANGİ SİYASİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI?
Umar Samsunspor’dan ayrılırken kulübün içinden kendisine yardım edildiğini belirten menajer Ünlü, “Yardımdan ziyade kulüp içinden birileri Samsunspor’a resmen ihanet ettiler. Bu kişiler o dönem kulübe maddi açıdan çok büyük zararlar verdi. Bu isimlerin hepsini yakında belgeleri ile birlikte açıklayacağım” dedi.

Menajer Muhittin Ünlü İstanbul’da Cevahir Otel’de kiminle bir araya geldi. O dönem Umar’ın tekrar Samsunspor’a kazandırılması için hangi siyasi devreye gireceğini söyleyip de girmedi? Tüm bu soruların cevabı ve ihanetin içerisinde hangi isimlerin olduğunu çok yakında Hedef Halk Gazetesi’nde…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz