Ulaşımda Çifte Standart Buna Denir!

0

Samsun’da korona virüs tedbirleri kapsamında Büyükşehir Ulaşım Denetleme ekipleri, SAMULAŞ’a ait tramvaylarda yaşanan rezaleti görmezlikten gelirken, dolmuşçulara ‘sosyal mesafe ve maskesiz’ yolcu taşımaktan idari yaptırım uyguladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, şehrin çeşitli noktalarında toplu ulaşım araçlarını denetlerken, kendi iştiraki olan SAMULAŞ’a ait olan tramvaylarda ve otobüslerde tam bir rezalet yaşanıyor.

SAMULAŞ’A DENETİM YOK
Korona virüsü salgını nedeniyle Haziran ayı başı itibariyle ‘yeni normal hayata’ dönülse de, sürekli olarak ‘maske, hijyen ve sosyal mesafe’ uyarıları yapıldığı bu dönemde hemen hemen hergün sosyal medyada yolcular tarafından paylaşılan ‘tramvay fotoğrafları’, ‘pes artık’ dedirtirken, kendi ulaşım araçlarını denetlemeyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 6 ayda kural ihlali yapan 637 toplu ulaşım araç sahibine idari yaptırım uygulandığını açıkladı.

‘MASKE TAKIN’ O KADAR!
Tramvayların içerisinde paylaşılan fotoğraflarda ne sosyal mesafeye ne de hijyen kurallarına uyulurken, kapasitesinin çok çok üstünde yolcu taşındığını iddia eden vatandaşlar, denetimsizlikten dert yanıyor. Yolcular, “Halimiz bu. Tramvaylar dolu ama güvenlikçiler sadece şuna bakıyor, maskeye. Bu sabahta çok doluydu. Güvenlikçi geldi kapıya ‘maskeminizi takın’ işlem bu kadar. Bu işe kim ceza yazacak acaba” diyerek, tepkilerini gösterdi.

AYNI EKİPLER 637 ARACA CEZA KESTİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi aynı gün servis ettiği haberde ekipler tarafından kent içi toplu taşıma araçlarında denetimler yapıladığını, toplamda 6 bin 120 araç içerisinden kurallara uymayan 630 araç sürücüsüne ve koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maskesiz yolcu taşımaktan da 7 toplu ulaşım aracı sahibine idari yaptırım uygulandığını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz