Ücretli Öğretmenler Kadroya Alınmalı

0

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, corona virüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçildiği şu günlerde eğitimcilerin sorunlarını gündeme taşıdı.

Topaloğlu, “Uzaktan çalışmanın nasıl yapılacağına ilişkin düzenlemeler ve bu düzenlemelerin yasal boyutu ile ilgili çalışmaların henüz yapılmadığı görülmektedir. Bilindiği gibi uzaktan çalışma uzmanlık gerektiren bir konudur ve bu süreçte her türlü önlem yetkililerce alınmalıdır” dedi.

YASAL DÜZENLEME TALEBİ
Eğitim-Sen Başkanı Topaloğlu, şöyle konuştu; “MEB tarafından başlatılan olan uzaktan eğitim uygulaması, örgün eğitimin yerini alması mümkün olmayan, tamamlayıcı eğitim olarak kabul edilmelidir. Bu kriz döneminde geçici olarak uygulanacak esaslar belirlenmelidir. Aksi takdirde her kamu kurumu kafasına göre bir uygulama yaparsa ileride telafisi imkansız sıkıntılar çıkabilir ve kamu güvenliği tehlikeye düşebilir. Ayrıca, hükümetin mevzuat gerekçesinin arkasına sığınarak ücretli öğretmenlerin ücretlerinin ödenmesine yönelik düzenleme yapmaması kabul edilebilir değildir. Böyle bir dönemde arkadaşlarımız açlığa mahkûm edilemez. Ücretli öğretmenler derhal kadroya alınmalıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz