Tutanaklarda Tek Şerh Yok!

0

Tarım Bakanı Pakdemirli’nin fındık rekolte açıklamasını eleştiren kesimlere tepki gösteren UFK Başkanı Arslantürk, “Her kesimden 17 temsilcinin yer aldığı komisyonların rekolte tespit tutanaklarına tek şerh bile konulmamıştır” dedi.

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Başkanı Sebahattin Arslantürk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 665 bin ton olarak açıkladığı 2020 fındık rekoltesini fazla bularak eleştirenlere tepki gösterdi.

Arslantürk, rekolte tespitinin Tarım ve Orman Bakanlığı’nın organizasyonunda fındık üretilen illerde oluşturulan ve sektörle ilgili 17 kuruluş temsilcisinin yer aldığı komisyon heyeti tarafından yapıldığını hatırlatarak, “Tutanaklara herkes imza atmıştır. Kimse, ‘burada yanlış tespit yapıldı’ dahi dememiş ve tek kişi bir şerh koymamıştır” dedi.

ELEŞTİRİLERİ HAKSIZ BULUYORUZ
665 bin tonluk rekolteye’fazla’ denilerek tepki gösterilmesine bir anlam veremediklerini vurgulayan UFK Başkanı Arslantürk, şöyle konuştu; “Bu eleştirileri yapanlar aynı zamanda kendi arkadaşlarını, meslektaşlarını da suçlayıp, töhmet altında bırakmaktadırlar. Oysa geçmişe bakıldığında bugüne kadar Tarım Bakanlığı organizasyonundaki komisyonun açıkladığı rekolteler, ‘hep düşük’ diye eleştirilmiştir. Ne ilginçtir ki; bu yıl tam tersi söz konusu. Tarım Bakanı Pakdemirli’ye yapılan eleştirileri haksız buluyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz