Türkiye, Terme ile Birlikte Okuyacak

0

Samsun’un Terme İlçesi’nde projelendirilen “Terme İle Kitap Oku Türkiyem” kampanyası ile milyonlarca öğrenci ‘kitap okuma alışkanlığı’ kazanacak. Proje kapsamında 1000 kitap ve 60 tablet bilgisayar hediye edilecek

Türkiye genelinde 81 il ve 973 ilçedeki lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri, Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projelendirilen “Terme İle Kitap Oku Türkiyem” projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığı kazanacak.

BİN KİTAP VE 60 TABLET HEDİYE EDİLECEK
İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, “Proje boyunca 20 yazarımızın kitaplarını okuyarak, yazarlarımızla online olarak söyleşiler gerçekleştirilecek. Yine internet üzerinden “Okuma-yazma Beceri Atölyeleri” yapılacak. Projeye katılan öğrencilerimiz kitaplar üzerinden yapılacak sınavlara girecek ve dereceye girecek öğrencilerimize 1000 kitap ve 60 tablet bilgisayar hediye edilecek. Proje ile ilgili bütün bilgilere www.termeilekitapokutürkiyem.com adresinden ulaşılabilecek” dedi.

EĞİTİME HİZMET ÖNCELİĞİMİZ
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise, “Çocuklarımız geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı. Biz görevim icabı çocuklarımın geleceğine katkı sağlamakla kendimizi sorumlu hissediyoruz. Zira eğitimin telafisi yok. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Salgının, çocuklarımızın eğitimini sekteye uğratmaması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye özen gösteriyoruz. En kısa zamanda her şeyin normale dönmesini ve okullarımızın çocuk sesleriyle şenlenmesini temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Terme Belediyesi arasında “kitap okuma ve okur-yazar buluşmaları” organizasyonları düzenlenmesi adına işbirliği protokolü imzalandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz