Türkiye SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş’tan Sert Tepki

0

Türkiye Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF), TFF 1. Lig’de son haftalarda yaşanan olaylar üzerine sert açıklamalarda bulundu.

TFF 1.Lig Şampiyonluk yarışında Samsunspor’a rakipleri karşısında çifte standart uygulandığını dile getiren Türkiye SADEF Genel başkanı Yıldıray Baş, “Türkiye Futbol Federasyonu, Giresunspor ve Adana Demirspor’un yapmış oldukları hatadan dolayı puan silme cezası vermelidir. Gereğini yapın veya derhal yapılan yanlıştan dönün” dedi ve sporun temel amacı kardeşlik ve dostluk üzerine kurulu olması gerektiğini söyledi.

SEYİRCİ ALINMASINA İSYAN ETTİ!
Türkiye SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, “TFF 1. Lig’de şampiyonluk yarışı veren Giresunspor ile Adana Demirspor taraftarlarının stadyumda olmasına anlam veremedik. Ülkemizde malum tam kapanma ve yasaklar var Samsunspor taraftarları kurallara ve yasaklara uyarken Giresunspor ve Adana Demirspor Seyircili maçlar oynadılar. TFF 1. Lig’de her iki takımda da maç öncesi ve sonrasında  kalabalık bir seyirci topluluğu vardı. Üstelik sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen. Şampiyonluk yarışında takımlarına destek olmak için tam kapanmaya rağmen stadyumda yer alan seyirciler alınıyor ise Samsunspor taraftarlarına da aynı haklar tanınmalıydı. O zaman neden bu çifte standart adalet herkese eşit değil mi? 19 mayıs Stadyumunda görevliler dışında kimsenin olmadığı kamera kayıtlarından da görülmüştür. Ekran başında TRT ‘den Canlı izleyenler üç takımında statlarının çekimlerini görmüşlerdir.” dedi.

ŞEFFAF VE ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
Türkiye SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş,” TFF 1. Lig’deki dün oynanan Samsunspor maçında seyirci yok iken  Adana Demir Spor ve Giresunspor maçları neden seyircili oynandı, tribünlerde yasak yokmuş gibi seyirci topluluğu vardı. Bunları konuşmayıp ne yapacağız? Futbolda Adil rekabet nasıl olacak? Üstelik sokağa çıkma yasağı var iken. Türkiye Futbolu üzerinde oynanan bu oyunları Türk halkı asla affetmeyecektir. Futbol severler olarak ülkemiz de daha şeffaf ve adil bir yönetim anlayışı ile yönetilen maçlar izlemek istiyoruz. Futbola siyasetin ve çıkar amaçlı hareket edenlerin karışmadığı bir düzen istiyoruz. Ayrıca Balıkesirspor’un Adana Demirspor maçında manaj ile bulduğu golün ofsayt gerekçesiyle verilmemesine de anlam vermek mümkün değil.” şeklinde konuştu.

HER ZAMAN SAMSUNSPOR’UN YANINDAYIZ
Genel Başkan Baş şöyle devam etti, “2004 yılında kurulan kurumumuz Türkiye genelinde 129 üye dernekleriyle, 15 bölge Başkanlıklarıyla, Gençlik kolları ve Spordan Sorumlu Başkanlıklarıyla Samsunspor’un iç ve dış Saha maçlarında stadyumlarda yerini alarak takımına destek vermişlerdir. Centilmenlik gereğince her daim örnek seyirci olarak da anılmışlardır. Bugün ise takımına ekranlar karşısında TRT’yi canlı izleyerek destek veriyorlar. Çünkü ülkemizde son yıllarda sıkıntılı bir dönem yaşanıyor. Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlama süreçleri olduğundan şehrin takımına ekranlar karşısında destek vermeye ve örnek seyirci olamaya devam ediyor. seyirci serbest olursa ‘ŞAMPİYON SAMSUNSPOR’ taraftarları stadyumlara sığmaz. Her şeye rağmen şampiyonluk yarışında Samsunspor’a başarılar dilerim. Biz her daim Samsun’umuzun değeri olan Samsunsporumuzun yanında ve destekçisiyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz