‘Türkiye’ Kitap Okuyor ‘Terme’ Ödüllendiriyor

0

Terme Belediyesi, Terme Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Terme İle Kitap Oku Türkiyem” kampanyası devam ediyor. Mayıs ayına kadar sürecek proje kapsamında onlarca tablet ve binlerce kitap dağıtılmaya devam edecek.

ONLİNE SÖYLEŞİ VE SINAV
81 il ve 973 ilçede bulunan tüm lise, ortaokul ve ilkokullarda öğrencilerin katıldığı proje hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, “Proje boyunca 20 yazarımızın kitaplarını okuyarak, yazarlarımızla online olarak söyleşiler gerçekleştiriyor. İnternet üzerinden ‘Okuma-yazma Beceri Atölyeleri’ devam ediyor. Projeye katılan öğrencilerimiz kitaplar üzerinden yapılacak sınavlara giriyor ve dereceye giren öğrencilerimize bin kitap ve 60 tablet bilgisayar hediye edeceğiz. Proje ile ilgili bütün bilgilere www.termeilekitapokutürkiyem.com adresinden ulaşabilirler” diye konuştu.

PROJEYE YOĞUN İLGİ
Terme İle Kitap Oku Türkiyem Projesi’nin ülke genelinde yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Müdür Ersoy, “Ankara, İstanbul, Kütahya, Diyarbakır, Kocaeli, Bitlis, Batman gibi illerden online söyleşilerimize katılarak hediye kazanan öğrencilerimizin hediyeleri geçen hafta kargoya verildi. Yine Çarşamba Milli Eğitim İlçe Müdürümüz Mustafa Özdemir ve Bafra Milli Eğitim İlçe Müdürümüz Mehmet Ali Katipoğlu ile birlikte bu ilçelerimizde hediye kazanan öğrencilerimize kitaplarını ve hediyelerini takdim ettik” dedi.

GENÇLERİMİZ OKUMALI
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise, “Gençlerimizin çok okuyarak, kendilerini geliştirmesi gerekiyor. Bu yolda onlara destek veriyoruz. Kampanyaya her geçen gün artan ilgi beni çok mutlu ediyor. Salgının, çocuklarımızın eğitimini sekteye uğratmaması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye özen gösteriyoruz. En kısa zamanda her şeyin normale dönmesini ve okullarımızın çocuk sesleriyle şenlenmesini temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Proje kapsamında gerçekleştirilen yarışma ve online söyleşilerde ödül kazananlar; hediyelerini Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy’dan aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz