Türk İş, Büyükşehir’e Dava Açtı

0

Türk İş Sendikası Samsun Şubesi’nin Atakum ilçesinde yer alan kendi sosyal tesisi olan Türk İş Eğitim Merkezi’nin satışı konusunda ihale düzenledi. İhale iptal edilirken, nedeni sonradan ortaya çıktı. 20 milyon lira bedelle satışa çıkan tesisin, imardaki alanı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla kütüphane alanına çevrildi.

BÜYÜKŞEHİR 10 MİLYON VERDİ
Türk İş Sendikası, Büyükşehir Belediyesi’ni mahkemeye verdi. Türk İş Sendikası’nın tesis için Büyükşehir’den istediği 20 milyon lira bedele, belediyenin kamulaştırma bedeli olarak 10 milyon lira teklif ettiği öne sürüldü.

ANLAŞMAZLIK MAHKEMEDE
Anlaşmazlık sonucu Türk İş Sendikası sorunun çözümü konusunda mahkemeye başvurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de katıldığı bir programda, Türk-İş Eğitim Merkezi’ni 24 saat halkın hizmetinde olan bir kütüphaneye çevireceklerini açıkladı. Daha önce, Mimarlar Odası Samsun Şubesi’nin açtığı davada Türk İş Eğitim Merkezi’nin ticaret alanına dönüştürülmesini öngören Büyükşehir Belediye Meclisi kararı, mahkemece iptal edilmişti. Zekeriya FIRAT / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz