Tüccar Mantığı İle Belediye Yönetilmez

0

Samsun’da her ay yapılan TÜFE zammı ile birlikte konutlarda suyun metreküp fiyatı, Ocak 2021 tarihi itibariyle 4 lira 60 kuruşa, işyerlerinde ise 9 lira 10 kuruşa yükseldi. Pandemi nedeniyle zorda olan vatandaşlar ve dükkanları kapalı olan esnaflar, zor duruma düştü.

Vatandaşların ve esnafların çoğu faturalarını ödeyemezken, her ay zamlı olarak gelen su faturalarıda vatandaşları isyan ettiriyor. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, isyan ettiren su faturalarına tepki gösterdi.

Pandemi döneminde vatandaşların ve esnafların zor durumda olduğuna işaret eden Başkan Türkel, “Büyükşehir Belediyesi’nde patlak veren rüşvet skandalını ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanı’nın kasasından çıkan serveti herkes duydu. Bu öyle tek kişinin yapacağı bir şey değildir. Bu organizasyon halinde yapılan bir şey gibi duruyor. Başkanın belediyenin kasasını emanet ettiği kişinin rüşvetten tutuklandığını gördüğümüz bir dönemde, Samsun halkı suya muhtaç edildi. Başkan ‘suları kesmiyoruz’ diyor ama kesiyorlar. Ben ispatlarım. Ben başkana sesleniyorum; tüccar zihniyeti ile belediyeyi yönetmeyi bıraksınlar. Garibanın yaralarını sarsınlar. Vatandaş zor geçiniyor. İntihar olaylarını görmüyor musunuz? Suda indirime gidin” dedi.

Suda indirim taleplerini defalarca gündeme getirdiklerini belirten CHP İl Başkanı Fatih Türkel, “Belediye meclisinde meclis üyelerimiz teklif etti. Defalarca çağrı yaptık. Sivil toplum kuruluş temsilcileri açıklama yaptılar. Ancak taleplere Başkan kulaklarını tıkadı, duymazdan geldi. Su faturaları, doğalgazı, elektrik faturalarını geçmiş durumda. Vatandaş ve esnaf su faturalarını ödeyemiyoruz diyor. Başkan Demir, binlerce emekçinin oyları ile o koltukta oturuyor. Milletin suyuyla oynamasınlar” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz