TRT Haber’den Büyük Hata

0

TRT Haber’de Oya Eren’in sunumu ile ekrana gelen “Dün Bugün” programında, milli bayramlar karıştırılarak arka fona “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” yazıldı. Anons sonrası araya giren VTR’de yaptığı skandalı fark eden reji ekibi ise hemen durumu düzeltti. TRT Haber’in bu hatasına sosyal medyada tepki yağdı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, TRT’nin saat 00:01’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı görseli kullandığını, saat 00:04’te ise 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı görselini arka fonda değiştirdiğini hatırlattı. Usta, saat 00:07’de ise arka fonda 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı kutlama görselinin yer aldığına işaret ederek, “Bunun açıklaması nedir? Liyakatsizlik ve beceriksizlik mi?” diye sordu.

TRT AÇIKLAMA YAPTI
TRT’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlanan programda arka fonda yer alan ’19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı’ görseline ilişkin açıklama geldi. Hatalı grafiği ekrana yansıtan personel hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, ” TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır. Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz