Transferler Süper Lig Garantili

0

Kırmızı-Beyazlıların Teknik Patronu Sağlam, “7 oyuncu almayı planlıyoruz. Bir isimle anlaştık, 3-4 isimle anlaşmak üzereyiz. 5 yabancı oyuncu planlıyoruz. Bizi Süper Lig’e taşıyacak kalitede oyuncuları kadromuza katacağız” dedi.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bolu’da gerçekleştirdikleri yeni sezon hazırlıkları ve transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. 2020-21 sezonunda TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan Kırmızı-Beyazlıların Teknik Patronu Sağlam, “Başakşehir’den sonra Türkiye Süper Lig’in 7. şampiyonu olmak için planlamalarımızı yaptık. Bu doğrultuda bu sene bizim için çok önemliydi. Allah’a şükürler olsun ki hiçbir mahcubiyet yaşamadan planlarımızı tam anlamıyla işleterek şampiyon olduk ve 1. Lig’e çıktık” diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, şampiyonluğa oynayan bir takım olduklarını vurgulayarak, bundan sonra işlerinin zorlaştığının farkında olduklarını dile getiren Sağlam, şöyle devam etti:

“FİZİKSEL AÇIĞI KAPATACAĞIZ”
“Çok daha güçlü takımlarla mücadele edeceğiz. Bu mücadelenin sonucunda da Samsunspor’u layık olduğu Süper Lig’e taşıyacağız inşallah. 2020-2021 sezonu için hazırlıklarımıza biraz erken başladık çünkü önümüzdeki sene mücadele edeceğimiz rakiplerin neredeyse tamamına yakını şu anda maç oynuyor. Rakiplerimizden fiziksel anlamda gerideyiz. Bu açığı kapatmak için çalışmalara erken başladık.”

5 YABANCI BANKO!
“7 oyuncu almayı planlıyoruz. Bir isimle anlaştık, 3-4 isimle anlaşmak üzereyiz. Transferler arasında 5 yabancı oyuncu planlıyoruz. Belki bu sayı 6 da olabilir. Ondan sonraki süreçte de zamanımız var. Taraftarımız şundan emin olabilir; takımımıza katkı sağlayacak, bizi Süper Lig’e taşıyacak kalitede oyuncuları kadromuza katacağız.”

Sağlam, yeni tip korona virüs salgını sürecine değinerek, “Bizim alanımızı da salgın ciddi anlamda etkiledi. Federasyon Başkanımız Nihat Özdemir, düşük kapasiteli de olsa seyircili maçları başlatmak istediklerini söyledi. Bence çok makul bir yaklaşım. Ne televizyon başında izleyen ne kenardan maçları yöneten ne bizler ne de sahada oynayan oyuncular keyif alıyor. Yüzde 30 kapasiteli de olsa taraftarla oynanması bence futbolun seyir zevkini biraz daha yükseltecek, kalitesini artıracak” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlam, Bolu kampının 10 günlük bir adaptasyon dönemi olduğunun altını çizerek, “Oyuncularımızı yoğun döneme hazırlamak için çalışıyoruz. Altyapıdan 7 arkadaşımız da bizimle beraber. Hem onları A takıma hazırlayabilmek, ısındırabilmek hem de geçen seneden devam edeceğimiz oyuncularla beraber yoğun dönemi geçirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz