Transferde 1. Kural: ‘Gizlilik’

0

Samsunspor transfer komitesi büyük bir titizlikle çalışıyor. Genel Menajer Mustafa Aztopal, transfer listesinde bulunan oyuncuların kendileriyle ve menajerleriyle temasa geçtiği ilk anda, “gizlilik” kuralını uygulamaya sokuyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de transfer piyasasındaki durgunluk göze çarpıyor. Korona virüs nedeniyle liglerin ertelenmesi buna en büyük neden olarak gösterilirken, pandemi sürecinin ne zaman biteceğinin henüz hesaplanamıyor olması da transfer piyasasını etkileyen faktörlerden. Ayrıca kulüpler şu sıralar transferden çok, bu sezonu bir şekilde tamamlamak için çaba sarf ediyor.

ÜÇ AYDIR GELİR YOK
Yaklaşık 3 aydır hiçbir şekilde gelir elde edemeyen fakat futbolcularına maaş vermek zorunda olan kulüpler ekonomik sıkıntı içerisinde. Bu nedenle hemen hemen bütün futbol kulüpleri, sözleşmesi bitmeye yakın ya da bonservisi elinde olan oyunculara yöneliyor. Yüksek bonservis ücreti ödemek istemeyen Yılport Samsunspor’un da transfer politikası bu şekilde ilerleyecek.

AZTOPAL NET KONUŞMUŞTU
Yılport Samsunspor’da Başkan Yüksel Yıldırım’ın gücüyle ekonomik bir sıkıntı yaşanmıyor fakat transfer haberlerindeki durgunluk göz çarpıyor. Samsunspor’un transferdeki bir numaralı ismi Genel Menajer Mustafa Aztopal bu durumu, “Bizim transferimiz resmi siteden duyurulacak. Başka hiçbir medya organından duyamayacaksınız” sözleriyle net konuşmuştu.

ŞART KOŞULUYOR
Aztopal’ın bu açıklamasıyla birlikte Kırmızı-Beyazlı kulübün transfer komitesinin büyük bir titizlikle hareket ettiği öğrenildi. Ayrıca Genel Menajer Aztopal, transfer listesinde bulunan oyuncuların kendileriyle ve menajerleriyle temasa geçtiği ilk anda, “gizlilik” kuralını uygulamaya sokuyor. Yani görüşme halinde olunan oyuncunun ya da menajerinin Samsunspor’un kendileriyle temas halinde olduğunu sızdırmamaları yönünde şart koşuyor.

DEDİKODU YARATILMIYOR
Bu nedenle Samsunspor’un transfer çalışmaları, eskisi kadar dışarıya sızmıyor. Böylece futbolcuların yüksek ücret isteme gibi bir durumu ortadan kalkıyor. Samsun basınının ise, Kırmızı-Beyazlı kulübün transfer politikasını olumsuz etkilememek, sadece dedikodu yaratmak için transfer haberi yapmaması, Samsunspor’un menfaatleri doğrultusunda koordineli bir çalışmayı gözler önüne seriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz