Tramvaylar Fazla Yolcu Mu Alıyor?

0

Samsun’da maske takmak yeniden zorunlu hale geldi ama SAMULAŞ’ın tramvaylarındaki görüntüler bu kadarına da pes dedirtti. Sosyal mesafenin korunmadığı tramvaylarda vatandaşlar, kapasite fazlası yolcu taşındığını iddia ediyor.

Korona virüsü salgınıyla mücadelede 1 Haziran’dan sonra normalleşme süreci başlasa da son zamanlarda vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sık sık vatandaşlara ‘maske, hijyen ve sosyal mesafe’yi hatırlatıyor.

MASKE TAKMAK YENİ ZORUNLU OLDU
Koronayla mücadelede uyarıların sürekli yapıldığı bu süreçte Samsun’da ise maske takma zorunluluğu yeniden başlarken, toplu taşımada kalkan yüzde 50’lik kota uygulaması sonrası SAMULAŞ’ın tramvayları adeta görenleri pes dedirtiyor.

FAZLA YOLCU İDDİASI
Sosyal mesafenin yok sayıldığı yerlerin başında gelen toplu taşıma araçlarındaki bu görüntüler hemen hemen hergün vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla çekiliyor ve sosyal medyada paylaşılıyor. SAMULAŞ’a ait tramvayda çekilen bu fotoğraflar, ‘sosyal mesafe nerede?’ diye sorgulatırken, vatandaşlar kapasitesinin çok üstünde yolcu taşındığını iddia ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz