Tramvayda Balık İstifi Yolculuk!

0

SAMULAŞ’ın tramvaylarında ‘balık istifi yolculuk’ hemen hemen hergün sosyal medyaya yansırken, fazla yolcu alındığı iddiaları da fotoğraflara yansıyor. Vatandaşlar, “Denetim yok, her durakta onlarca yolcu iniyor, biniyor” dediler.

Samsun’da hemen hemen hergün sosyal medyada onlarca fotoğrafın paylaşıldığı SAMULAŞ’a ait tramvaylarda aynı görüntüler eksik olmuyor. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı tramvaylarda fazla yolcu alındığı iddiaları fotoğraflara yansırken, insanların ‘balık istifi yolculuk’ yapması bu kadarına da pes dedirtiyor.

SOSYAL MESAFE YOK!
SAMULAŞ’a ait tramvaylarda cezası olduğu için vatandaşlar maske kullanımını ihmal etmezken, bazı insanların da elleride eldivenle tutacakları kullandığı görülüyor. Ancak 3-5 kişinin önlem aldığı, diğer onlarca yolcunun ise korona virüs salgını sürecinde özellikle vurgu yapılan sosyal mesafe kuralına uymaması dikkatlerden kaçmıyor.

YOLCU SAYISINA BAKILMIYOR
Tramvaylarda kalabalık yolcu alındığına dair onlarca fotoğraf ve haberin medyaya yansımasına rağmen SAMULAŞ’ın gerekli önlemleri almaması vatandaşların da tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, “Tramvay uzun süre bekledikten sonra geliyor, mecburen biniyoruz. Yolcu sayısına bakılmıyor, uyarı yapılmıyor. Her durakta bizler gibi onlarca yolcu tramvaylara biniyor, iniyor” dediler.

1 Haziran’da başlayan kontrollü sosyal hayata süreciyle ilgili maske, hijyen ve sosyal mesafenin korunması konusunda Sağlık Bakanlığı sık sık uyarılarda bulunurken, SAMULAŞ’a ait tramvaylarda ne yazık ki bu uyarılar dikkate alınmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz