TFF’nin Verdiği Kararın Perde Arkasında Başkan Yıldırım’ın Etkisi

0

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, dün TFF’nin gerçekleştirdiği toplantıya katıldı ve yaptığı konuşmayla Başkan Özdemir ve Servet Yardımcı’ya 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin isteklerini dile getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun önceki gün öğle saatlerinde gerçekleştirdiği toplantıya Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’da katıldı. TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Birinci Başkan Vekili Servet Yardımcı’yla görüşen Başkan Yıldırım burada yaptığı konuşmayla, 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin isteklerini dile getirdi.

“TÜRK FUTBOLU İÇİN”
2. Lig’den 10 kulüp başkanının daha katıldığı görüşmede, Yüksel Yıldırım’ın Nihat Özdemir’e, “Başkanım yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım. 2. Lig kulüplerinin tesis ve stadyum imkanlarını sizler biliyorsunuz. Akşam saatinde maç oynanması imkansız. Temmuz, Ağustos sıcağında bu çocuklara gündüz saatinde maç yaptırırsak, tehlikeye atmış oluruz. Biz oynamak istemiyoruz. Bunu kendimiz için değil, Türk futbolu için istiyoruz.” dediği öğrenildi.

Başkan Özdemir ve Yardımcı’nın, Yıldırım’ın bu konuşmasından çok etkilendiği, Samsunspor’un direkt üst lige çıkmayı çoktan hak ettiğini belirttikleri öğrenildi.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kırmızı-Beyazlı camiaya seslendi: “Bu büyük Samsunspor taraftarı Süper Lig’i hak ediyor. Bekle bizi Süper Lig. Atatürklü armayı çok özlediğini biliyoruz! Buluşmaya 1 yıl gibi az bir süre kaldı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz