Tetiğe Değil Deklanşöre Basalım

0

Samsun’un Bafra ve 19 Mayıs İlçeleri’nde bulunan UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde izin günlerinde hobi olarak ‘kuş fotoğrafları’ çeken Samsun Bölge Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Milli Parklar Bölge Müdürlükleri tarafından Mayıs ayı içerisinde toplanacak Merkez Av Komisyonu’nda (MAK) avlanacak hayvanların kotalarının açıklanacağına dikkat çekti.

TÜMDEN YASAKLANMALI
Soğukpınar, “Ülkemizin coronavirüsü ile mücadele ettiği ve bu salgının hayvansal kökenli bir salgın olduğu aşikarken, bırakın avlanacak hayvanların isim listesinin açıklanmasını, Bakanlığın 2020 yılında avcılığın tümden yasaklandığını ilan etmesini bekliyorum” dedi. Savcı Soğukpınar, sigara yasaklarında olduğu gibi avcılığın kademeli olarak yasaklanması isteminde bulundu.

İŞTE SAVCI’NIN PAYLAŞIMI
Vedat Soğukpınar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise şöyle: “Hepimiz de biliyoruz ki, avcılık bir spor dalı olmadığı gibi, bu çağda da bir gereksinim değildir. Bu salgın döneminde, avcılığın öldürme ve yabani hayvanların neslini tüketmeye yönelik keyfi ve acımasız bir uğraş olduğu da ortaya çıkmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve korona bilim kurulunun sigara yasaklarında olduğu gibi avcılığın kademeli olarak yasaklanması konusunda bir karar alacaklarını umuyor ve bekliyorum. Bırakalım doğanın esas sahipleri canlılar, bu süreçte özlerine dönüp sayılarını çoğaltabilsinler. Tetiğe değil deklanşöre basalım. Öldürmeyelim, ölümsüzleştirelim. Paylaştığım kuşlar, maalesef avlanması serbest bırakılan kuşlardır, umarım bu kuşlar bu yıl sağ kalmayı başarırlar. Allah, merhamet edenlerin yanında olsun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz