Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, “Terme’nin gelişimi ilçe belediyeden büyükşehire ve en önemlisi iktidarın gücüne, koordinasyonuna bağlı. Terme’yi güçlü yarınlara koşturacak belediyecilik anlayışına, projelerimizle ve ekibimizle hazırız” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, Terme’nin çehresini değiştirecek, birlikte yönetim, şehirleşme-ulaşım-altyapı, eğitim, tarım ve hayvancılık, sosyal belediyecilik, kültür-sanat-turizm, sanayi-ticaret-istihdam, spor, akıllı ve çevreci şehir ana başlıklarında toplam 55 projenin hazır olduğunu söyledi.

Proje yapmanın işin en basit yönü olduğunu söyleyen Başkan Adayı Kılıç, “Önemli olan bu yaptığımız projeleri hayata geçirmek. Tabi ki bu projeleri hayata geçirmek öncelikle samimiyet ister, çalışma ister, arzu ister ve gayret ister. Doğup büyüdüğüm bu şehir için hem hayallerim hem de hedeflerim var” dedi.

HAYAL ALEMİNDE YAŞAMADAN AYAKLARIMIZIN ÜSTÜNE BASTIK

AK Parti Adayı Kılıç, “Bu projeleri bizler öncelikle sizlerin istekleri doğrultusunda hazırlarken bunları hayal aleminde değil ayaklarımız yere basarak bu projeleri nasıl gerçekleştirebiliriz bunların çalışması ve gayreti içerisinde olduk. Projelerin bir kısmı Terme Belediyesi’nin bütçeleri ile oluşabilecek, gerçekleşebilecek projeler. Bir kısmı da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’mızın bize vereceği destekle, bir kısmı da vekillerimizin genel başkan yardımcılarımızın bakanlarımızın hükümetimizin bize vereceği destekle gerçekleşebilecek projelerdir” ifadelerini kullandı.

TERME’Yİ GÜZELLEŞTİRECEK PROJELER

Projelerin hayata geçtiğinde Terme’nin bir üst lige çıkacağına inancının tam olduğunu söyleyen Ali Kılıç, şöyle konuştu; “Bu projeler sayesinde Terme’nin ufku genişlemiş olacak. Biz bu projelerde öncelikle Terme’nin ihtiyaçlarını giderecek projeler, Terme’yi güzelleştirecek projeler ve Terme’yi yarınlara umutlu geleceğimize taşıyacak projeler olmak üzere 9 ana başlıkta planladık. Bunların içerisinde ‘Ben Başkan Olsam Projesi’, ‘Birlikte Yönetim Projesi’ tarım, ticaret, sanayi, spor, kültürel alanlar ve en önemlisi ticaret, sanayi ve istihdam ilgili insanlarımızın bizden beklentisi karşılamaya yönelik projeler olarak planladık.”

1 NİSAN’DAN SONRA YOLLARDAYIZ

“Terme Belediyesi’nin bütçesiyle Terme’nin birikmiş sorunlarının ve Terme’yi güzelleştirmeye ve geliştirmeye yönelik projelerin altından kalkınması mümkün değil” diyen Terme Başkan Adayı Kılıç, “Bu dönem büyükşehir belediye başkan adayımız sayın Mustafa Demir’in başkan olması halinde de Terme için çok büyük şans olduğuna inanıyoruz. Biz planlamalarımızı programımızı yaptık. Ekibimiz hazır. Biran önce inşallah 1 Nisan’dan sonra baretimizi takıp, ayağımıza çizmemizi giyip, sizler için yollara düşeceğiz. Terme Belediyesi’nin bütçesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı’mızın bize verdiği katkıyla özellikle gerek kırsal gerek merkezdeki kanalizasyon, altyapı, su ve yollarla ilgili bütün çalışmalarımızı yapıp ve önümüzdeki dönem içerisinde insanlarımızın çok daha rahat, müreffeh bir Terme’de yaşaması için tüm gayretimizi göstereceğiz” diye konuştu.

HER ŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLAR

“Her şey hayal etmekle başlar diyerek başlıyorum” diyen Kılıç, “Eğer hayal edebilirseniz gerçekleştirebilirisiniz. İnsan hayal etmeyi bıraktığında yaşamayı bırakmış demektir. İşte biz bu düşünceyle Termemizin tüm mahallerini dolaştık. Siz sevgili hemşerilerimizden gelen talepleri önerileri dikkate alarak nasıl bir Terme istediğinizi nasıl bir Terme hayal ettiğinizi sizlere sorduk fikirlerinizi aldık ve bu amaçla bizde sizlerin istek fikir ve görüşleri doğrultusunda 9 ana başlıkta 5 yılda 55 proje başlığı altında sizlere bir Terme inşa etmek amacıyla projeler hazırladık” dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Yaklaşık 60 gündür sahada olduklarını ifade eden Ali Kılıç, “Sahada dolaşırken sizlerin bize vermiş olduğunuz ışık, sizlerin bize vermiş olduğu heyecan, sizlerin bize vermiş olduğu enerji bizim bu şehirle ilgili hayallerimizi geliştirdi. İşte bu hayalleri bu ağabeylerimizin, bu kardeşlerimizin, bu hemşerilerimizin heyecanla aşabileceğimizi üstesinden gelebileceğimizi gördük. Önümüzdeki dönemin manifestomuz ortak akıl ve istişare. İnşallah Terme’nin fikri ve ben başkan olsam şeklinde kurduğumuz ana cümleyle insanlarımızın bize Terme ile beklentilerini önerilerini, şikayetlerini gerek site üzerinden gerek sosyal medya üzerinden bizlerle paylaşarak Terme’nin yönetimine şeffaf yönetimine katılmalarını ve bizler Terme’yi uçururken sizlerin katkı sağlamlarını bekliyoruz” diye konuştu.

7 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

“Gittiğimiz her yerde insanlarımızın bizden beklentisi özellikle istihdam olmuştur” diye konuşan Cumhur İttifakı Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, “İstihdam alanları sayın vekillerimizin, sayın genel başkan yardımcımızın ve sayın eski bakanımız Mustafa Demir beyin katkılarıyla Sakarlı Merasında bin 700 dönümlük alanda ihtisas organize sanayi bölgesi kurmayla ilgili çalışmayı başlatmış bulunuyoruz. Şayet o organize sanayi bölgesini önümüzdeki dönem hayata geçirdiğimizde Terme’mizden 7 bin tane evladımız çalışma imkanı bulacak. Artık istiyoruz ki; insanlarımız bu şehirden göç etmesin hatta aksine Terme’miz dışarından göç alan bir ilçe haline gelsin. Bu istihdam hamlesini gerçekleştirdiğimizde o evlatlarımız sadece o alanda çalışmakla kalmayıp Terme’de atıl durumda olan birçok tarım arazisini işletmek durumunda kalacaktır. Artık o anneler babalar evlat hasretleriyle yanıp tutuşmayacaktır. Bunun dışında önümüzdeki dönem şehre yeni imar planları oluşturarak bu şehirde istihdam sağlamayı düşünen bu şehre kaynak yaratmak isteyen işadamlarımızı davet edip onların ayaklarına gidip onları Terme’de yatırım yapmaya ve Terme’ye katkı sağlamaları için gerekli tüm adımları atacağız” ifadelerini kullandı.

GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

AK Partili Av. Ali Kılıç şöyle devam etti; “İnanıyoruz ki biz önümüzdeki dönem elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduğumuzda vekillerimizin büyükşehir belediye başkanımızın ve özellikle iktidarımızın gücü yanımızda olduğunda Terme’miz önümüzdeki dönem Ünye ve Çarşamba’yı aşıp, İnşallah Samsun’un doğudan doğan güneşi olmuş olacak. Terme önümüzdeki dönem ilk defa denizle buluşup deniziyle kucaklaşacaktır. Çünkü biz o deniz bölgesinde insanlarımızın sosyal aktivite alanlarını oluşturacağız. O bölgede balık ve hamsi festivalleri yapılan alanlar haline getireceğiz. Kadınlarımıza ait özel plajlar olacak. Çocuklarımıza özel aqua parklarımız olacak. O bölge de balık restoranları yapmak suretiyle doğaseverlerin konaklayabileceği büyükşehir belediye başkanımızın katkılarıyla turizm ve otel alanları yapacağız.”

DENİZLE BARIŞIK TERME

“Terme’miz ilk defa denizle kucaklaşıp denizle barışacaktır” diyen Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı; “Biz denizle iç içe bir hayat sürerek inanıyoruz ki; Terme’mizin tanıtımına dışarıdan gelen kardeşlerimiz müthiş derecede katkı sağlayacaktır. Önümüzdeki dönem inanıyoruz Terme’mizin geleceği bugünden çok daha aydınlık olacak. Bizim hemşerilerimizden bir talebimiz şudur. ‘Sizler bize güvenin.’ Bizler öncelikle sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bize güvendiği için mahcup etmemek ve sonrasında da sevgili hemşerilerimizi bizlere destek verdikleri için 1 Nisan’dan sonra kesinlikle mahcup etmemek adına tevazu, samimiyet ve gayretle çalışacağız. Rabbim sizlerin ve bizlerin yardımcısı olsun. Desteklerinizi esirgemeyiniz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz