Termeli Sağlıkçıları Duygulandıran Sürpriz

0

Samsun’un Terme İlçesi’nde yaşayan 1000 çocuk, Terme Belediyesi öncülüğünde yaptığı çalışma ile korona virüsü salgını sürecinde fedakarca çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarına sürpriz yaptı.

Terme Belediyesi, ’10 bin süs taşı ve boya’ temin ederek evde uzaktan eğitim sürecinde olan çocukların desteği ile ‘dev bir mozaik çalışması’ gerçekleştirdi. Taşların boyama işlemi çocuklar tarafından yapıldı. ‘Türkiye haritasını sırtlayan sağlık çalışanları mozaiği’ herkes tarafından takdirle karşılandı.

SAĞLIKÇILAR TEŞEKKÜR ETTİ
Terme Devlet Hastanesi bahçesine yapılan mozaiğin açılışını Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, sağlık çalışanları ve çocuklar gerçekleştirdi. Açılış ilk olarak çocukların konuşması ile başladı. Mozaiğin yapımında emeği geçen çocukların sağlık çalışanlarına teşekkür etmesinin akabinde bir konuşma gerçekleştiren Terme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Osman Demir, “Bizler bu sevgiye daime layık olmaya çalışacağız. Bu sevgi devam ettiği sürece her zaman yanınızda olacağımızı bilin. Arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

‘ÖLÜMSÜZLEŞTİRMEK’ İSTEDİK
Başkan Ali Kılıç ise, “Bir söz vardır ya ‘ne yapsa hakkı ödenmez’ diye. Bugün aslında tam da öyle bir yerdeyiz. Pandeminin başladığı ilk günden bugüne kadar geçen sürede canlarını hiçe sayarak ailelerini, eşlerini bir kenara bırakarak sadece biz iyi olalım, bizler evde kalalım diye canlarını siper eden sağlık çalışanlarımızın bu fedakarlığını unutmamak adına böyle bir çalışma planladık. Bu çalışmaya yaklaşık bin tane çocuk katılım gösterdi. 10 bin süs taşıyla böyle bir hizmet ortaya koymaya çalıştık” dedi.

‘AŞI GELDİ’ DİYE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM
“Dünyayı sarsan pandemi dolayısıyla vatandaşlarımıza her türlü konuda maddi, manevi destek veren Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diyen Kılıç, şöyle konuştu; “Çanakkale Savaşı’nda el birliği ile sıkıntıların üstesinden nasıl gelindiğini bu millet göstermişti. Pandemi dolayısıyla tüm kamu çalışanlarımız ve başta sağlık çalışanlarımız pandeminin üstesinden gelmek için çok çalıştı. Her ne kadar aşı geldi, süreç rahatladı gibi gözükse de maske, mesafe ve temizlik biraz daha tedbir diyerek bu süreci atlatmaya gayret ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz