Termeli Fedakar Baba

0

Samsun’un Terme İlçesi’nde 8 yıl önce eşini kanser nedeniyle kaybeden fedakar baba Yusuf Yüksel, eşini kaybettikten bir yıl sonra da kendisi de ağaçtan düşerek belinden sakatlandı.

14 yaşındaki ikiz kızları Binnur ve Beyza’nın yanı sıra 18 ve 21 yaşındaki iki oğlu Cavit ve İsa’ya da yıllardır ‘hem annelik hem de babalık’ yapan Yusuf Yüksel, bu yıl Terme Belediyesi tarafından ‘yılın babası’ ilan edildi.

YÜKSEL AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Babalar günü münasebetiyle Yüksel ailesini ziyaret eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, hem yılın babası Yusuf Yüksel’e hem de çocuklarına hediyeler takdim etti.

Başkan Kılıç, evlatları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, her türlü çileye göğüs geren, ömürleri boyunca evlatlarının rahatı ve mutluluğu için koşturan fedakar ve emektar babaların karşılıksız sevginin bir simgesi olduğunu belirterek, “Babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi, saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir” dedi.

ONLARIN SEVGİSİ BANA YETİYOR
Fedakar baba Yusuf Yüksel, “Bir baba olarak görevimi yapıyorum. Evlatlarımı vatana millete hayırlı birer birey olsunlar diye yetiştirmeye çalıştım. Zorlukları hep birlikte aştık. 4 çocuğa hem annelik hem de babalık yapmaya çalışıyorum. Ancak en büyük destekçilerim yine kendi evlatlarım. Rabbim bizi ayırmasın. Onların sevgisi bana yetiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz