Terme’de Yine Kırmızı Alarm

0

Samsun’un Terme İlçesi’nde 26 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasında ‘risk haritası kırmızı alarm’ vermeye başladı. Başkan Ali Kılıç, “Vaka sayısında az da olsa artış gözleniyor. Lütfen rehavete kapılmayalım” dedi

Korona virüsü salgını sürecinde yasaklar başlamadan önce Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘kırmızı kent’ler arasında ilk beşte yer alan Samsun’da, ilçeler bazında da Terme dikkat çekiyordu.

Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı tarihten sonra adım adım Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında ‘yeşil kent’ olmaya başlayan Samsun’da, risk haritası yine korkutmaya başladı.

VAKA ARTIŞI GÖRÜLÜYOR
Terme’de de gözle görülür bir şekilde vaka artışı tespit edildi. Sosyal medya hesabından 26 Ocak ve 1 Şubat tarihli HES uygulamasının görüntüsünü paylaşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, vatandaşları uyardı, “Lütfen rehavete kapılmayalım” dedi.

VATANDAŞLARI UYARDI
Başkan Kılıç, “Değerli hemşehrilerim son 1 haftalık sürece bakıldığında ilçemizde vaka sayısında az da olsa artış gözleniyor. Lütfen rehavete kapılmayalım. Aşılama devam ediyor. Unutmayalım ki virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir” şeklinde paylaşımda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz