Terme’de Vatandaşlar Ölüm Yoluna Önlem İstiyor

0

Samsun’un Terme ilçesi Çay Mahallesi Çamlık Caddesi üzerinde ikamet eden vatandaşlar, Karayolları’ndan talep ettikleri alt geçidin yapılmaması nedeniyle eylem yaptı.

Ölümcül corona virüsü nedeniyle ağızlarında maske ve birbirleri arasında mesafe bırakarak eylem yapan vatandaşlar, engelli ve yaşlıların ‘ölüm yolu’ diye tabir edilen bölgede büyük risk altında olduklarını belirtti.

KARAYOLLARI UYGUN GÖRMEDİ
Vatandaşlar adına konuşan Çay Mahallesi Muhtarı Sabri Ergen, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne söz konusu bölgeye alt geçit yapılması konusunda müracaat ettiklerini söyledi. Karayolları’nın yazılı taleplerine olumsuz cevap verdiğini anlatan Ergen, “Bizim bu bölgede alt geçidimiz vardı. Ancak üst geçit yapılınca orayı kapattılar. Normal üst geçitte engelli ve yaşlıların kullanımına uygun değil” dedi.

KARAYOLLARI YAYA GEÇİDİ AÇTI
Karayolları Müdürlüğü’nden bir ekibin geldiğini ve ana yol üzerine yaya geçidi çizerek yolun arasındaki banketi açtığını belirten Muhtar Ergen, “Burada araçlar son sürat geçiyor. Daha kaç kişi ölmeli bu ölüm yolunda. Biz bölgeye alt geçidin yapılmasını talep ediyoruz. Vatandaşların bu mağduriyeti giderilmelidir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz