Terme’de Kar Mesaisi

0

Terme Belediyesi ekipleri, kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için kent merkezinde gizli buzlanma ve don olaylarına karşı tuzlama yaparken, kırsalda kapanan yollar açılıyor.

Samsun’un Terme İlçesi’nde belediye ekipleri, özellikle yüksek kesimlerindeki mahallelerde kar temizleme ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Terme Belediyesi’nin 18 araçlık kar temizleme filosu ve 52 kişilik ekibi ulaşımın aksamaması için ilçe merkezine 40 kilometre uzaklığı olan Örencik Mahallesi’ne kadar yüksek kesimlerde bulunan birçok mahallede karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

EKİPLERİMİZE SAHADA
Kar yoğunluğunun bulunduğu mahallerde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarının devam edeceğini belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Kar yağışının ilçemizde etkisini gösterdiği ilk dakikadan itibaren ekiplerimiz hazırlanmış ve karla mücadele çalışmalarımız başlamıştır. İş makinelerimiz sürekli olarak sahada çalışmalarını sürdürmektedirler. Şehir içerisinde ve diğer mahallelerimizde gece yarısından itibaren meydana gelen gizli buzlanma ve don olaylarına karşı sahada bulunan ekiplerimiz tuzlama çalışmalarını sürdürmektedirler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz