Terme’de İşçiler Şikayetçi Oluyor

0

Samsun’da ‘rüşvet’, Terme’de ‘zimmet’ iddiaları gündemden düşmüyor. Rüşvet operasyonuyla yakalanan ve tutuklanan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K.’nın şimdi de Terme Belediyesi’ndeki ‘zimmet iddiası’ soruşturma kapsamına giriyor.

2014-2015 yıllarında daha önceki alacaklarını mahkeme kararıyla kazanan ve 11 aylık süre içinde aldıkları ödemeden 800 lira ile 5 bin lira arasında belediyeye bağış yapan işçiler, şimdi o bağışlarının peşine düştü.

Bağışçı işçilerin listesi ortaya çıkarken, belediyenin halen soruşturma açmaması üzerine 3 işçinin belediyeye başvuru yaptığı ortaya çıktı.

SORUŞTURMA AÇILMAZSA SAVCILIĞA GİDERİZ
İşçiler, yaptıkları bağışların alın terleri olduğunu öne sürerek, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın iddialarla ilgili soruşturma başlatarak, bağışların akıbetini sordu. Yaklaşık 150 işçinin bağışlarını doldurdukları bir form ile yaptıkları belirtilirken, bağış formların da resmi kayıtlarda olmadığı öne sürüldü.

Şikayetçi işçiler, paraların akıbetinin belirlenerek belediye kasasına konulmasını ihmali olanlardan ise hesap sorulmasını istiyor. İşçiler, “Belediye Başkanımız Ali Kılıç bu soruşturmayı başlatmalı. Eğer soruşturma açılmaz ve sonuç alınmazsa, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Terme’de işçiler eski Başkan Şenol Kul döneminde bağışlarını yapmıştı. Rüşvetten tutuklanan B.K. ise o dönem belediyede Mali Hizmetler Müdürü idi. Şimdi ki Başkan Ali Kılıç ise ‘paranın kasaya girişi yok’ demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz