Terme’de İcraat Sırası İnşaatçılarda

0

Terme’de 20 yıllık imar sorununa çözüm bulan Belediye Başkanı Ali Kılıç, inşaat sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıç, “Biz sorunu çözdük, önünüzü açtık. Modern Terme’yi inşa etmek sizin elinizde” dedi

Samsun’un Terme Belediyesi’nce geçtiğimiz aylarda yapılan imar değişikliği ile ilçedeki modern şehirciliğin önünü açarak, 20 yıllık soruna neşter vuran Başkan Ali Kılıç, inşaat sektörü temsilcileri ile bir araya gelerek, istişarede bulundu.

Başkan Kılıç, “İmar değişikliğiyle yapılaşmış bölgeler hariç, şehrin yeni konut genişleme alanlarında inşaat yoğunluğunu artırmadan, çocuk parkı, otopark, yeşil alan, güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan nitelikli konutlar için yeni bir plan ortaya çıkardık” dedi.

MODERN ŞEHİRCİLİK BAŞLAYACAK
Terme’de ‘modern şehircilik’ için gerekli adımların atıldığını dile getiren Kılıç, “Planlı, kurallı ve kimlikli bir kent oluşturmak için çalışmalarımız sürecek. Nitelikli konut sorunu çözülüyor. Bundan sonra en büyük iş sektör temsilcilerimize düşüyor. Belediye olarak taşın altına elimizi koymaktan çekinmiyoruz. Fenk ve Cumhuriyet mahallelerimizde 90 hektar alanda imar uygulamaları tamamlandı. Çay mahallemizde 80 hektar alanda imar uygulamamız devam ediyor. Elmalık ve Bahçelievler mahallelerimizde ise 70 hektar alanda çalışmalar sürüyor. 2020 sonuna kadar ilçe merkezinde imar uygulama problemi sona erecek. Daha sonrasında ise kapanan 9 beldemizin imar sorunları 2022 sonuna kadar halledilmiş olacak” diye konuştu.

25 metrelik bulvar yolu projesi, yeni köprü çalışması, Terme çayının ıslahı için istimlak çalışmaları ve Salıpazarı Barajı projeleriyle birlikte ilçenin yeni bir ivme kazanacağının altını çizen Başkan Kılıç, şöyle konuştu; “25 metrelik yeni bulvar yolumuza ilk kazmayı önümüzdeki aylarda vuracağız. Bulvar yolumuz özellikle inşaat sektörünü canlandıracak.”

Terme’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri ise, “Yıllar sonra Terme imar uygulamasına kavuştu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Önümüzü açacak bir işe imza atıldı” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz