Terme’de 7’den 70’e Sosyal Yardımlar Var

0

Terme Belediyesi, sosyal yardım alanında yürüttüğü çalışmalarla gönüllere dokunuyor. Pandemi sürecinde ve öncesinde 5 bin kişiye gıda yardımı yapan belediye, her alanda ihtiyaç sahibi ailelerin taleplerini karşılıyor.

Korona virüsü salgınının geçtiğimiz yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görüldüğü andan itibaren tüm önceliklerini halkın sağlığına ve ihtiyaçlarına göre düzenleyen Terme Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarının her daim yanlarında olmayı sürdürüyor.

Pandemi’ye bağlı olarak değil, her zaman sosyal yardım faaliyetlerini yürüttüklerini ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Sosyal belediyecilik sözle değil, icraatla yapılır. Biz sosyal belediyeciliği sözde değil, özde uyguluyoruz” dedi.

HER ALANDA SOSYAL DESTEK
Terme Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı, ramazan aylarında gıda yardımı, tekerlekli ve akülü sandalye, ev tadilatı ve onarımı, kıyafet yardımı, mobilya, beyaz eşya, üniversiteye başlayan ve askere gidenlere ilk bilet alımı, kırtasiye yardımı ve pandemi sürecinin başladığı günden itibaren evde karantinada olanlara gıda paketi ulaştırılması gibi daha bir çok yardım faaliyetlerinin yanında oturulamayacak durumdaki evlerin tadilatlarını yaparak yaşanabilir mekanlar kazandırıyor.

SICAK MAKAMLARDA OTURAMAYIZ
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “İhtiyaç sahibi ailelerimizin, yaşlı ve kimsesiz hemşehrilerimizin yaşanmayacak durumdaki evlerini onararak, teslim ettik. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimize yiyecek, giyecek, sağlık, gıda, eğitim, barınma ve daha birçok yardımında bulunuyoruz” diye konuştu. Başkan Kılıç, “Sosyal belediyecilik bizim aracımız değil, amacımız. Mesela Örencik Mahallemizdeki Ayşe teyzemizin eğer evinde sobası yanmıyorsa, bizim sıcak makamımızda, sıcak evimizde oturmamız imkansız” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞIYORUZ
Her yıl 55 çocuğu sünnet ettirerek evlatlarımızın ve ailelerinin mutluluğunu da paylaştıklarını ifade eden Başkan Ali Kılıç, “Korona sürecinde ilk günden itibaren evlerinde karantinaya alınan ailelerimize gıda kolisi ulaştırdık. İhtiyaç sahibi ailelerimizin kıyafet ihtiyacını karşılıyoruz. Öğrencilerimize kırtasiye ve okul malzemesi başta olmak üzere ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Uzaktan eğitimde sorun yaşayan iki yüzün üzerindeki öğrencimize tabletlerini dağıttık. Engelli vatandaşlarımıza akülü ve tekerlekli sandalye yardımında bulunuyoruz. Kısıtlamalar nedeniyle sağlık kuruluşlarına uluşmakta zorluk çeken hastalarımıza nakil hizmeti sunuyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz