Terme’de 5 Bin 908 Kişi Pozitif

0

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ilçeleri gezerek tedbirleri yerinde denetliyor alınması gereken kararları gözden geçiriyor.

Terme’de Vali Dağlı başkanlığında kamu kurum temsilcilerinin katıldığı korona virüs vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantı düzenlendi. Dağlı, İlçe Kaymakamı Şükrü Yıldırım ve İlçe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan bilgi aldı.

Vatandaşlardan cenazelere katılımın asgari seviyede tutulmasının yanı sıra, akraba ile taziye ziyaretlerinin de bir süre daha ertelenmesini isteyen Vali Dağlı, ilçe merkezinde ana arterlerde HES kodu sorgulanacağını ve toplu çalışılan işyerlerinde maske, mesafe ve hijyene daha çok dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Terme ilçesinde tanı konan toplam vaka sayısının 5 bin 908 kişi olduğuna işaret eden Vali Dağlı, şu ana kadar 14 bin 907 kişinin Kovid-19 aşısını yaptırdığına, karantinada olanların kuralları ihlal etmemesi ve temaslıların eksiksiz bir şekilde bildirilmesi konusuna dikkat çekerek, 65 yaş üzeri aşılanma konusunda ve karantina sürecinde mahalle muhtarları ve imam hatiplerin birlikte çalışarak, bu konuda daha aktif görev almasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz