Terme Sakarlı OSB İçin Temaslar Hızlandı

0

Samsun’un Terme İlçesi’nin önünü açmak için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Ali Kılıç, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kazandırabilmek için Ankara’da ve Samsun’da bir dizi temaslarda bulundu.

Geçtiğimiz Hafta AK Parti Terme İlçe Başkanı Mümin Osman Ertan ve Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi ile birlikte Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı ziyaret etti.

Başkent Ankara’ya geçen Başkan Ali Kılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürü Bekir Karaca’ya yapımı planlanan OSB için saha çalışmaları hakkında dosyaları teslim etti.

TÜM İMKANLARI ZORLUYORUZ
Belediye Başkanı Kılıç, “İlçemizdeki makine sanayisinin önünü açmak, tarım makineleri alanında daha çok markalaşabilmek, yine ilçemizin jeopolitik konumu gereği 2 liman ve 2 havalimanına olan yakınlığını kullanabilmek adına 1 milyon 200 bin metrekarelik Sakarlı mahallemizde mera alanının OSB olarak kullanıma açılması için görüşmeler sürüyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Sakarlı merası dışındaki alanlar için B ve C planlarımızı da hazırladık. Şubat ayında yaptığı ziyaret sırasında Sakarlı OSB ile ilgili dosyamız Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teslim ettik. En kısa zamanda ilçemize OSB müjdesi verebilmek için tüm imkanları zorluyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz