Terme Miliç’e Avuç Dolusu Giriş Parası Ödüyoruz

0

İYİ Parti Terme Başkanı Ata Ayyıldız, “Miliç plajına girerken neden avuç dolusu para ödemek zorundayız. 1 minibüs 40 TL olur mu? Büyükşehir bu kadar mı muhtaç duruma geldi” dedi.

İYİ Parti Terme İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, ilçenin sorunlarına yönelik açıklamalar yaparak, fındıkta tartışmaların bu yıl erken başladığını, emek veren üreticinin emeğinin karşılığını alamamak noktasında kaygı yaşadığını anımsattı.

MASRAFLAR ÜRETİCİNİN SIRTINA YÜKLENDİ
Gübre başta olmak üzere, bakım ve hasat masraflarından oluşan her türlü giderde fahiş fiyat artışlarının meydana geldiğini sözlerine ekleyen İYİ Partili Ayyıldız, “Masraflarda yaşanan artışlara bağlı olarak 1 kg fındığın maliyeti 20 liranın üzerine çıkmıştır. 22-22,5 lira civarındaki fiyat çok kötü olmasa da yine külfeti üreticinin sırtına yüklemiştir” diye konuştu.

NAVİGASYONDA TERME BULUNMUYOR MU?
“AK Parti iktidarının navigasyonunda Terme ilçemizin adresi tespit sorunu yaşamaktadır” diyen Başkan Ayyıldız, şöyle konuştu; “Yazın tozunu yuttuğumuz, kışın çamurunu çiğnediğimiz bakımsız yollar ile artık vedalaşma zamanımızın geldiğine inanmaktayız. 21. yüzyılın 2020 Türkiye’sinde yolların yapılmaması üzerinden eleştiri yapmayı kendimize zül sayıyoruz. Son sel felaketinde zarara uğrayan şehir içindeki köprümüz maalesef hâlâ yapılamamıştır. İç içe yaşadığımız Salıpazarı’nda bu süreçte 2 yeni köprü inşa edilmiştir. Bu projeler için ödenek mi verilmemiştir? Yoksa köprüleri inşa edecek teknik destek mi sağlanamamıştır? Termeli’nin bu soruların cevabını bilmek en tabii hakkıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz