Saadet Partisi (SP) Terme Belediye Başkan Adayı Ali Yüksel, “Bazıları kaynak bulamayacağımızı, eğer belediye başkanı iktidardan olmazsa belediyenin hizmet yapamayacağını iddia ediyor. Böyle bir anlayışa karşı çıkıyoruz kardeşlerim. Eğer öyle bir şey olsaydı neden tüm partileri seçime sokarlardı. Kaynak bulamaz diyorlar. Kaynakları hükümet değil, devlet veriyor. Bunları dahi bilmiyorlar” dedi.

GÖÇÜ ENGELLEYECEĞİZ

“Burada önemli olan kaynak sorunu değil, kaynağın nerelere nasıl kullanıldığı sorunudur” diyen Yüksel, “Sen zaten 17 yıldır iktidarsın ama Termeli bunları kabul etmiyor artık. Mesele işi bilmek, tecrübe, birikim hizmet aşkı ve güler yüz başka bir şey yok. Ne yaparsanız yapın Terme’de mızrak çuvala girmiyor. 5 yıldızlı 55 projemizi hayata geçireceğiz. İlk önceliğimiz istihdam işsizliktir. 10 yıl önce 77 bin olan nüfusumuz bu gün 72 bine düşmüştür. Terme göç vermektedir göç. Biz gelince göç veren yere güç vereceğiz” dedi.

5 BİN YENİ İSTİHDAM SÖZÜ

Terme’ye 5 yılda 5 bin kişilik istihdam sağlayacaklarını belirten Yüksel, ” Yapılmayan tüm yollarımızın acil yapımına başlanacak. Hizmet adil ve hızlı bir şekilde tüm mahallelerimize ulaşacak. 5 dönemdir, 25 yıldır iktidarla yönetilen Terme’nin hali ortada. Artık Terme’de bu tutmuyor, artık mızrak çuvala sığmıyor. Belediye işi dert işi dert, dert edineceksin çalışacaksın, hak hukuk gözeteceksin. Planlı ve programlı çalışacağız, hizmeti reklam olsun diye değil, vatandaşın sıkıntı giderilsin diye yapacağız. İşi ehline vereceğiz, işe alımlarda liyakat ve ehliyet esas alınacak. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Kaynaklar vatandaşın huzurunu ve refahını sağlamak için kullanılacak. Bize emanet edilen kaynaklara yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Partizanlık asla yapmayacağız. Kapımız her zaman ve herkese açık olacak, kapalı kapılar ardında çalışmayacağız. Hizmetlerimiz, doğru, hızlı ve estetik olacak, israf ve yolsuzluğa asla geçit vermeyeceğiz. Hesap verilebilir ve şeffaf olacağız. Belediye yönetiminde Termeli kardeşim söz sahibi olacak, Terme’yi siz yöneteceksiniz kardeşlerim siz, başkalarının talimatıyla, keyfiyle yönetim olmayacak. Herkesin derdi ile dertleneceğiz. Bu belediyenin sorunu değil demeyeceğiz. İmar meselelerinde haksız rant sağlamayacağız. Yeni imar alanları oluşturacağız. Her konuda adil olacağız. Adalet en önemli prensibimiz olacak” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz