Terme Hocasını Uğurladı

0

Karadeniz bölgesinde ve Terme’de yetiştirdiği binlerce hafızla gönüllerde taht kuran Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu, tüm sevenlerinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Samsun’un Terme İlçesi’nde ikamet eden, bölgede binlerce kişiyi hafız yetiştirmiş ve binlercesine de Kuran-Kerim öğretmiş, dini dersler vermiş Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu, yakalandığı korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

BİNLERCE KİŞİ CENAZEYE AKIN ETTİ
Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu için Terme’de cenaze töreni düzenlendi. Kasapoğlu’nun cenazesi evinin önünde helallik alındıktan sonra uzun yıllar görev yaptığı Terme Fatih Kuran Kursu’na getirildi. Öğle namazına müteakip Pazar Cami’nde kılınan cenaze namazına binlerce kişi katıldı.

Sevenleri ve öğrencileri değerli büyükleri Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu için dua etti. Merhum Kasapoğlu, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

BAKAN DA KATILDI
Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, siyasi parti temsilcileri, din görevlileri, öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, merhum Hafız Niyazi Kasapoğlu’nun ailesine taziyede bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz