Teknik Patron Sağlam: ‘Ben Yok, Biz Var’

0

Altay karşısında Gökhan, Gyasi, Oğuz gibi kadronun önemli isimlerinin maç kadrosuna yer alamaması hakkında konuşan Ertuğrul Sağlam, “Bu hafta bazı oyuncular kadroya alınmadı. Haftaya daha farklı isimler olabilir. Kimse; ‘Ben oynadım, ben dışarıda kaldım’ demeyecek. Biz diyeceğiz. Burada önemli olan bir gerçek var ki o da takımdır” dedi.

TFF 1. Lig’de ikinci yarının ilk maçında 1-0 kazandıkları Altay maçıyla birlikte iyi bir başlangıç yaptıklarının altını çizen Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Mathias Coureur ve Jugurtha Hamroun’u bundan sonraki karşılaşmalara nasıl hazırlarız? Altay karşılaşmasında oynayan oyuncuların takımla uyumunu daha üst seviyeye nasıl çıkartabiliriz? Eksikliklerimiz var. Onları nasıl çok kısa süre içerisinde nasıl giderebiliriz? Yaptığımız güzel şeyler var. Bunları nasıl mükemmele ulaştırabiliriz? Onlarla alakalı çalışmalara hemen başlayacağız. Önümüzdeki hafta Ümraniyespor karşılaşmasını kazanıp, sezonun ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmak ve artık bundan sonrasını da bir galibiyet serisiyle devam ettirmek istiyoruz” dedi.

“BU DURUMA HERKES ALIŞSIN”
Gökhan Alsan, Edwin Gyasi, Oğuz Gürbulak ve Veli Çetin gibi önemli oyuncuların, Altay maçı kadrosunda yer almaması üzerine konuşan deneyimli teknik adam Sağlam, “Öyle bir lanet virüs ile mücadele ediyoruz ki geçtiğimiz sezon mart ve nisan ayında olanların tekrar geçirebileceğini düşünerek, kadromuzu geniş tutmak istedik. İlerleyen süreçte sakat ve cezalılar da olabilir. Açıkçası kadromuzu biraz kalabalık tutalım istedik. Dolayısıyla her hafta 6-7 oyuncumuzu kadroya alamama gibi bir durum söz konusu. Bu hafta bazı oyuncular kadroya alınmadı. Haftaya daha farklı isimler olabilir. Taraftarımız ve kamuoyu buna alışsın. Her hafta çok farklı ve sürpriz isimlerin kadroda olamayacağını görmeye alışsın herkes.” diye konuştu.

“KİMSE DARILMAYACAK”
Kadroya alınmayan oyuncuların takımı huzursuz etmesine izin vermeyeceğini de ifade eden Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi: “Ben” kavramını tamamen bir kenara bırakıp, ‘biz’ bilincini kendi içimize yerleştirmek gerekiyor. Kimse; ‘Ben oynadım, ben dışarıda kaldım’ demeyecek. Biz diyeceğiz. Burada önemli olan bir gerçek var ki o da takımdır. Takımımızla, yönetimimizle, taraftarımız ve camiamızla bundan sonra ‘biz’ var. Tek gerçek Samsunspor’un başarısı. Kimse darılmayacak, gücenmeyecek. Tabii ki kendi içerisinde üzülecek ama bu üzüntüsünü bizi huzursuz edecek, içimizdeki disiplini tehdit edecek şekilde yaşamayacak. Buna kesinlikle izin vermeyeceğim.”

‘CİDDİ BİR MÜCADELE VAR’
Ligde 8-9 takımın şampiyonluk yarışında olduğunun altını çizen Ertuğrul Sağlam, “Öyle bir yarışın içerisindeyiz ki Bursaspor alttan geliyor, Keçiörengücü bu yarışın içerisinde tutunuyor, Altınordu kopmak istemiyor. 8-9 takımın verdiği ciddi bir mücadele var. Bu yarış içerisinde yanlış yapmamak, hata yapmamak ve bir boşluk bırakmamak lazım” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz