Tekkeköy’ün Her Köşesi Şantiye

0

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde köprü yapımı ve dere ıslah çalışmaları devam ediyor. İlçe merkezini doğu yönündeki birçok mahalle ile birbirine bağlayacak olan dere üstündeki köprü çalışması devam ederken, aşırı yağışları sonrası sel ve taşkınlara sebep olan Şabanoğlu Mahallesi’nden geçen derede de ıslah çalışmaları sürüyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçenin her köşesinde hummalı bir çalışma olduğunu belirterek, gerek alt yapı gerekse de üst yapı projeleriyle kentin tüm sorunlarına çözüm ürettiklerini kaydetti. İlçe sakinlerinden verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür dileyen Togar, “İlçemiz şantiyeye döndü. Ancak çalışmalar bittiğinde Tekkeköy daha yaşanılabilir kent haline dönüşecek” dedi.

OLASI TAŞKINLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ
Başkan Togar, “İlçe merkezini doğu yönündeki birçok mahallemizle bağlayacak olan imar yolu açma çalışmalarımızın ardından en önemli geçiş noktası olan deremizin üzerindeki köprü yapım çalışmamız aralıksız devam ediyor. Aynı zamanda Şabanoğlu Mahallesi’ndeki derenin görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasının yanında aşırı yağışlar nedeniyle oluşabilecek sel, taşkın gibi olası doğa olayların önüne geçilebilmesi için sürdürülen dere ıslahı çalışmalarınında sonuna yaklaşıyoruz. 23 Nisan Bulvarımız üzerindeki geçiş noktasının tamamlanmasıyla çalışmalarımız tamamlanacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz