Tekkeköy’e İlim İrfan Yuvası

0

Samsun’un hayırsever amcası Cemal Yeşilyurt’un Tekkeköy İlçesi’ne söz verdiği Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel kazı çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Hasan Togar,ilk kazmanın vurulduğu alanda incelemelerde bulunarak, Yeşilyurt ailesine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Togar, “Eğitim, sağlık, spor, ibadet denince kısacası ‘iyilik’ dendiğinde şehrimizde herkesin aklına gelen ilk isim olan çok kıymetli büyüğüm Cemal Yeşilyurt ve ailesi, Türkiye’de örnek teşkil edecek ‘tarım ve veterinerlik alanında’ eğitim verecek Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ilçemize, şehrimize hülasa ülkemize armağan ediyor” dedi.

YEŞİLYURT AİLESİNE TEŞEKKÜR
Bugün temel kazı çalışmalarına ‘bismillah’ dediğimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tüm teknolojik alt yapısının yanında 18 derslik, 6 laboratuvar ve diğer tüm donanımlarıyla bir dahaki eğitim-öğretim yılında öğrencileriyle buluşacağını sözlerine ekleyen Hasan Togar, “Bu ilim irfan yuvasını yapımına başlayan hayırsever Yeşilyurt ailesine ilçemiz, şehrimiz ve şahsım adına en kalbi şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz