Tekkeköy’e Çifte Eğitim Yuvası

0

Tekkeköy’de eğitim yatırımlarına yönelik iki eser kazandırılıyor. Gelemen MTAL ve eski Kutlukent hizmet binasında inşaat çalışmaları devam ediyor. Başkan Hasan Togar, “Eğitime yapılan yatırım geleceğimizdir” dedi.

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde eğitime yönelik yapılan yatırımlar devam ediyor. Merhum iş insanı Cemal Yeşilyurt tarafından yapılan Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının bina iç ve dış yapımı tamamlanırken, eski Kutlukent Belediye Hizmet Binası’nın da okul yapımı için yıkımı yapılarak, temel atma çalışmaları başladı.

CEMAL AMCA’NIN ESERİ
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, iki okulunda inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Hasan Togar, “16 derslikli, üç klinik laboratuvardan oluşan ve her türlü bilişsel, teknolojik ve laboratuvar alt yapısıyla inşa edilen Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bina iç ve dış yapımı tamamlanmak üzere. Çevresindeki peyzaj çalışmaları kalan okulumuz öğrencileriyle buluşacağı güne hazırlanıyor” dedi.

Başkan Hasan Togar, merhum iş insanı Yeşilyurt Demirçelik’in Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt’u da ilçeye kazandırdığı eğitim yuvası için vefayla ve rahmetle andıklarını söyledi.

BİNA YIKILDI, TEMELİ ATILDI
Kutlukent bölgesindeki ortaokul eksikliğini gidermek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan eski Kutlukent Belediyesi Hizmet Binası’nın yıkılarak eğitim yuvasına dönüşeceğini kaydeden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, şöyle konuştu; “İlçemize yeni bir eğitim kurumu daha kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kutlukent bölgesinin ihtiyacı olan ortaokulun yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiğimiz eski Kutlukent hizmet binamızın yıkımının ardından başlayan 16 derslikli her türlü fiziki ve teknolojik yapıyla donatılan ortaokulumuz yeni eğitim öğretim yılında öğrencileriyle buluşacak. Böylelikle Kutlukent bölgesindeki öğrencilerimizin ortaokul sorununu çözmemizin yanında ikili eğitim yapan bir okulumuz daha yeni eğitim öğretim yılında tekli eğitime geçmiş olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz