Tekkeköy’de Sanayi Esnafına Çöp Uyarısı

0

Samsun’un Tekkeköy İlçesi sınırlarında bulunan Örnek, İlkadım ve 19 Mayıs Sanayi Siteleri’nde moloz, çöp ve üretim atıklarını çevreye gelişigüzel atan esnaflara zabıta ekiplerince uyarıda bulunuldu.

Tekkeköy Belediyesi Zabıta ekipleri, Örnek, İlkadım vee 19 Mayıs Sanayi sitelerinde denetimlerde bulunarak, çevreyi kirleten ve yol kenarlarına moloz ve üretim atıklarını atanlar işyerlerine uyarılarda bulundu.

Çöp koyteynerlerinin içinin yakıldığı ve sanayi çevresinde görüntü kirliliği oluşturan tonlarca moloz ve üretim atıkları zabıta ekiplerince tespit edildi ve belediyeye ait araçlarla toplanmaya başladı.

GÖREVE DAVET ETTİ
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Sanayi sitelerimizdeki işyeri sahiplerinin ve çalışanlarının çevreye duyarlı olmaları ve üretim atıkları başta olmak üzere moloz ve çöplerini etrafa gelişigüzel atmamaları noktasında göreve davet ediyoruz. Temizlemek bizim görevimiz lakin kirletmemek ve temiz bir çevre oluşturmak da hepimizin görevi. İşyerinde oluşan atıkların toplanması konusunda belediyemizle iletişime geçebilirler. Sanayi sitemizdeki çevre kirliliğine son vermek üzere esnafımıza çağrıda bulunuyorum. Daha temiz bir Tekkeköy için hepimize görevler düşüyor. En güzel temizlik kirletmemektedir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz