Tekkeköy’de Muhtaca ‘Gel-Götür’ Hayır Çarşısı

0

Tekkeköy Belediyesi bünyesinde kurulan Hayır Çarşısı, dar gelirli vatandaşların yardımına koşarken, hayırseverlerin de destek olduğu sosyal sorumluluk projesi oldu. Hayır çarşısında ‘gel-götür’ sistemi uygulanıyor.

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde hayırseverlerin katkılarıyla kurulan Tekkeköy Belediyesi’nin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün koordinesindeki ‘Hayır Çarşısı’, dar gelirli vatandaşların uğrak noktası oldu.

Hacı Oğuz Polat Hayır Çarşısı’nda damatlıktan, gelin ve nişan kıyafetine, çocuk ve yetişkin giysilerinden çocuk odasına, bir evin ihtiyacı olan masa takımına kadar her şey bulunuyor.

‘DÜNYAYI KÜÇÜK İYİLİKLER KURTARACAK’
Hayırseverlerin katkılarıyla yaşamını sürdüren Hayır Çarşısı’nın çok amaçlı olarak her yaş grubuna hitap ettiğini söyleyen AK Partili Tekkeköy Belediyesi’nin Başkanı Hasan Togar, ‘Dünyayı küçük iyilikler kurtaracak’ sloganıyla hizmet ürettiklerini söyledi.

Başkan Togar, “İhtiyaç sahiplerine taleplerinin ücretsiz bir şekilde teslim edildiği hayır çarşımız, her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında” dedi.

HAYIRSEVERLER İLE DAR GELİRLİYİ BULUŞTURDUK
Başkan Hasan Togar, “Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Gündelik ücretlerle çalışan kişiler zorda. Sıcak yemek desteğimiz sürüyor ama her şey yemek değil. O dar gelirli ailelerin çocuklarının başka ihtiyaçları oluyor. O nedenle böyle bir girişim yaptık. Gel-götür uygulamasıyla beğeniyor ve hemen kapısına teslim ediyoruz ihtiyaçlarını. Hayırseverlerimiz de sağ olsunlar desteklerini sürdürüyor. Küçük iyiliklerle, paylaşmayı amaçlıyoruz” dedi.

Çarşıda 7’den 70’e her vatandaşa hitap eden giysi ve eşyalar bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz