Tekkeköy’de Enerji ve İnternet Altyapı Atağı

0

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, YEDAŞ Bölge Müdürü Emin Uğur Asan ve Türk Telekom Bölge Müdürü Baki Günay ile birlikte ilçede yapılması planlanan enerji ve internet altyapısı çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

YEDAŞ’ın enerji hatlarını yer altına alacağını, aynı zamanda güçlendirme çalışması yapacağını belirten Başkan Togar, Türk Telekom tarafından da internet ağının tüm bölgelere ulaşması için gerekli tüm planlamaları yaptıklarını söyledi.

PROTOKOL İMZALADIK
Belediye Başkanı Togar, “İlçemizde aydınlatma, enerji hatlarının yer altına alınması, trafoların güçlendirilmesi ve yenilenmesi ile tüm mahallelerimizin enerji hatları ve aydınlatma ağıyla örülmesi gibi daha birçok konuda yapılacak çalışmaların görüşmelerini gerçekleştirdik. Ayrıca yeni açılan imar yollarının elektrik ve aydınlatma hatlarının yapılması başta olmak üzere tüm planlamaları yaptık. Tüm bu yatırımların 2021 yılı içinde yapılmasıyla ilgili protokol imzaladık” dedi.

İNTERNET TÜM EVLERE ULAŞACAK
Hasan Togar, “İlçemizdeki telekomünikasyon ve iletişim hatlarının güçlendirilmesi, fiber hatlarla tüm mahallelerimizin örülmesi gibi daha birçok konuda yapılacak çalışmaların planlanmasını yaptık. Ayrıca yeni açılan imar yollarının iletişim hatlarının çekilmesi başta olmak üzere günümüzde en çok ihtiyaç duyulan özellikle uzaktan eğitimde gereksinimi artan internetin tüm evlere ulaştırılması için gerekli tüm planlamaları yaptık” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz