Tekkeköy’de Enerji Altyapısı Elden Geçecek

0

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, enerji altyapısı yetersiz kalan mahallelerde YEDAŞ ekipleriyle birlikte saha çalışması gerçekleştirdi.

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde özellikle kent merkezinde enerji hatları havadan geçen ve trafo gücü düşük olan mahallelerde enerji altyapısını yenilemek için YEDAŞ’ın yetkilileri ile bir araya gelen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sorunlarını ve taleplerini iletti.

ALTYAPI YETERSİZ KALIYOR
YEDAŞ Samsun Bölge Müdürü Emin Uğur Asan ve saha yetkilileriyle toplantı düzenleyen Başkan Hasan Togar, nüfus yoğunluğunu olan mahallelerde enerji altyapısının yetersiz kaldığına dikkat çekti.

Yöre sakinlerinden bu yönde şikayet aldıklarını kaydeden Hasan Togar, YEDAŞ yetkilileri ile birlikte sahaya çıkarak, sorunları ve öncelikleri yerinde tespit etti.

MASAYA YATIRILDI
Belediye Başkanı Togar, “YEDAŞ Samsun Bölge Müdürü Emin Uğur Asan ve saha yetkilileriyle bir araya gelerek aydınlatma, trafo güçlendirmesi, yeni hatların çekilmesi, enerji hatlarının yer altına alınması gibi daha birçok konuda YEDAŞ tarafından ilçemizde yürütülen ve planlanan yatırımlar hakkında istişarelerde bulunduk. Ayrıca yerinde tespitlerle sorunları ve öncelikleri sahada belirledik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz