Tekkeköy Zabıtası Esnafları Denetledi

0

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında zabıta ekipleri, halk pazar yeri, marketler, berberler ve kuaförlerde denetim gerçekleştirdi.

Tekkeköy’de kurulan pazar yerlerinde HES Kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılırken, işyerlerinde virüse karşı alınması gereken önlemler kontrol edilip, işletme sahiplerine ve çalışanlarına uyarılarda bulunuldu.

Zabıta ekipleri ayrıca marketlerde ürünlerin son kullanma tarihlerini inceledi, raftaki ürünün etiket fiyatı ile kasadaki etiket fiyatları kontrol edildi.

İŞYERLERİNE UYARI
Tekkeköy Belediye Başkan Hasan Togar, “Zabıta ekiplerimiz salgınla mücadele kapsamında denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Halkımızın sağlığı için ekiplerimiz ilçe genelindeki market, kuaför, berber ve güzellik salonları gibi daha birçok işyerinde denetimlerde bulunarak, normalleşme sürecinde alınması gerekli önlemleri kontrol edip, işletme sahiplerine ve çalışanlarına uyarılarda bulundular” dedi.

PAZARDA DENETİM
Başkan Hasan Togar, “Ayrıca halk pazarındaki tüm tezgahları ziyaret eden ekiplerimiz, denetimlerini yaparak gerekli tedbirleri ve uyulması gereken kuralları pazar esnafına ve vatandaşlarımıza iletiyorlar. Pazar yerlerinin girişlerinde ateş ölçümü, HES Kodu sorgulama ve dezenfektanın ardından vatandaşlarımız pazara kontrollü olarak alınıyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz