Tekkeköy Tarihi Tren İstasyonu’nda Cuma Namazı Kılındı

0

Samsun’un Tekkeköy ilçe merkezinde bulunan tarihi tren istasyonu, belediye tarafından restore edilerek ilçeye kazandırıldı. Yerleşke içerisinde kent müzesi, nostalji parkı ve birçok çeşit botanik bitki bulunuyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, geçtiğimiz günlerde yerleşkede uzun bir aradan sonra ilk cuma namazını eda etmenin huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Togar, “Bu alanı farklı ve özel kılan trenle ulaşımın yaygın yapıldığı yıllarda burada tren garı ve diğer sosyal donatı alanlarının bulunması ve insanların bu alandan trenle Samsun ve Çarşamba yönüne hareket etmesidir. Yani belli bir yaştaki her insan burada tren beklemiştir. Bizde bu alanı ve alanda bulunan tarihi gar binalarını restore ederek kent müzesine çevirdik. Yine alanı düzenleyip farklı süs bitkileriyle adeta botanik bahçesine çevirdik. İlçemizin ilerleyen yıllarda simgeleri arasında yer alacak olan bu tarihi alanın İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümüne gelen bu özel günde 2,5 ay sonra ilk Cuma Namazına şahitlik etti. Tarihe tanıklık eden bu alanda ve dünyanın dört bir yanında kılınan Cuma namazlarını ve yapılan duaları Rabbim kabul ve makbul eylesin” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz