TEGV Samsun yer arıyor

0

TEGV Samsun; çocuklara daha güvenli ve çocuk dostu bir mekan sunabilmek amacıyla taşımak durumunda kaldığı etkinlik noktası için yer arayışına başladı.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde 25 yıldır sosyo ekonomik açıdan dezavantajlı yaşayan ilköğretim çağı çocuklarına okul içi ve dışı saatlerde nitelikli eğitim desteği vermek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Samsun’da ‘Eğitim Parkı’ için yeni yer arayışına başladı.

BİNADA ÇATLAKLAR OLUŞTU
2002’den yılından bu yana etkinliklerini sürdürdüğü Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı’ndaki binanın heyelan bölgesi olması ve kullanılan binada kısım kısım çatlakların meydana gelmesi nedeniyle yer arayışana giren TEGV Samsun, şehir merkezinde 200-300 metrekare kapalı alan, yaklaşık 100 metrekare açık alan, yürüme mesafesinde en az 1-2 ilkokul/ortaokul bulunan ve tercihen müstakil bina ya da bağımsız girişli, bahçeli bölünebilir dükkan arıyor.

TEGV Samsun, bugüne kadar 3 bin 385 gönüllüsü ile yaklaşık 60 bin çocuğa, matematikten fene, okumadan sanata, ingilizceden bilişime kadar pek çok alanda eğitim desteği sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz