Tatil Kredisi Turizmcileri Sevindirdi

0

KATİD Başkanı Murat Toktaş, tatil kredisi paketin amacının müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü desteklemek olduğu belirtti.

Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, “Corona virüs salgını nedeniyle yavaşlayan turizm sektörünü canlandırmak için kamu bankaları aracılığı ile devreye sokulan ‘tatil destek kredi paketi’nin yerli turizm hareketini tetikleyeceğini kaydetti.

KREDİ ŞARTLARI UYGUN
Aynı zamanda Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı da olan Murat Toktaş, “Şartlarında çok uygun olması birçok ailenin tatile çıkmasına sağlayacak, bu sıkıntılı günlerden sonra insanlara nefes aldıracaktır. Kamu bankaları 10 bin TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ve aylık yüzde 0,67’lik faiz oranı ile tatil kredisi verecek. Kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek; müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak” dedi.

Toktaş, Karadeniz Bölgesi’ne olan talebin artmasına büyük katkı sağlayacak olan kredi çalışmasının otellerde doluluk oranlarını, turizm kentlerinde deniz, kum, doğa ve kültürel etkinliklerini pozitif yönde etkileceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz