Tarım Bakanı Pakdemirli’ye Fındık Raporu

0

AK Parti Fındık Bölgesi Milletvekillerinden oluşan Fındık Çalışma Grubu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başkanlığında 2020 yılı hasadı öncesi üreticinin talep ve beklentilerini değerlendirmek için Ankara’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 2019 yılı fındık hasadı öncesi yaptığımız toplantı gibi bu yılda 2020 yılı fındık sezonunu değerlendirmek, politika oluşturmak, fındık üzerinden yapılan spekülasyonların önüne geçmek adına bir araya geldiklerini söyledi.

BAKAN’A RAPOR SUNDUK
Bakan Pakdemirli ile fındık üretimini, rekolteyi ve pazarlamasını konuştuklarını kaydeden Fuat Köktaş, şöyle konuştu; “Kendisi bizlerin fikirlerinden istifade etti. Fındık Çalışma Grubu olarak raporumuzu kendisine sunduk. Hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçladığımız toplantımız sonrası, Fındık Bölgesi Milletvekilleri olarak sayın Bakanımızla ilerleyen günlerde yine bir araya gelerek görüşmelerde bulunacağız. Fındık bölgesi milletvekilleri olarak her zaman çözüm odaklı anlayış ile hareket ederek, çiftçimizin ve fındık üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz