Taraftarlardan Gönülleri Isıtan Davranış

0

Samsunspor’un sahasında karşılaştığı BAK maçını yaklaşık 20 bin futbolsever tribünden takip etti. Kırmızı-Beyazlılar, Elazığ ve Malatya’daki depremzedelerin gönüllerini ısıttı.
Maçın TRT Spor’dan canlı yayınlanmasına rağmen Yılport Samsunspor’u yalnız bırakmayan Kırmızı-Beyazlı taraftarlar doksan dakika boyunca takımlarına destek verdi. 19 Mayıs Stadyumu’nda batı alt ve üst tribünü, ayrıca doğu alt tribünü tamamen doldu. Güney tribününün alt bölümü, Kuzey tribününün ise üst kısmı boş bırakıldı. Kale arkalarında bulunan Şirinler ve Şehzadeler grupları şampiyonluk şarkıları söyledi.

SOSYAL MEDYADA DUYURDULAR
Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem sonrası soğuk kış günlerinde depremzedelerin gönüllerine dokunmak isteyen Kırmızı-Beyazlı taraftarlar, karşılaşma öncesinde sosyal medyada duyuru yapmıştı. Maçın bitiş düdüğünün ardından mont, kazak, atkı, bere gibi kışlık kıyafetleri sahaya atacaklarını açıklayan Samsunspor’un vefakar taraftar grupları, bu organizasyonu maça girerken gerçekleştirdi.

SADECE ATKILAR ATILDI
Maç öncesi erkenden stadyuma gelen taraftarlar, yanlarında getirdikleri poşetler dolusu kıyafetleri, turnikelerin yanında bulunan Kızılay görevlilerine teslim etti. Kırmızı-Beyazlılar sadece boyunlarındaki atkıları maç bitiminde sahaya attı.

YİNE ÖRNEK OLDULAR
Samsunspor taraftarı, Elazığ ve çevresinde yaşanan depremde zarar gören vatandaşlara Türk Kızılay’ı yoluyla yardım elini bu şekilde uzattı. Samsunspor taraftarı her zaman olduğu gibi Türkiye’ye, hatta dünyaya örnek olacak bir davranışta bulundu. Ergin Caner Cabbar / Hedef Halk Gazetesi – Davut Aktaş / Fotoğraflar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz