Tam Kapanmada Boşalan Sokakları Yıkadılar

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nin tamamında korona virüsü salgına karşı hummalı bir çalışma başlatan İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri; cadde ve sokakları sabunlu suyla yıkayarak vatandaşların daha hijyenik bir ortamda yaşamaları için çalıştı.

Aynı anda 10 yıkama aracının girdiği mahalleleri, yabani otlardan arındıran 55 kişilik ekip, “Yaşanabilir bir İlkadım” için mesai harcıyor. Mahalle sakinleri; emek veren belediye çalışanlarına evlerinin balkonlarından teşekkür etti.

KAPANMAYI FIRSATA ÇEVİRİYORUZ
Tam kapanma döneminde insan yoğunluğundan arınan mahalle, sokak ve caddelerde kısıtlamaları fırsata çevirerek temizlik çalışması başlattıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ana caddelerimiz ile birlikte ara sokaklarımızı tabiri caizse şehrimizi baştan aşağı yıkayıp temizliyoruz. Deterjan ve tazyikli su ile yıkadığımız cadde ve kaldırımlarımızın kötü görüntüsünü ortadan kaldırırken, bu tür çalışmalarla koronavirüs salgınının çevre temizliğinden kaynaklı yayılımını da önlemeye çalışıyoruz. Mahalle sakinlerimizin de temizlik konusunda daha hassas olmasını istirham ediyoruz” dedi.

Koronavirüs salgınına karşı tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş, “Samsun “mavi” kategoride kalabilmesi için maske, mesafe ve temizlik konusunda daha hassas olması gerekiyor. Rehavete kapılmamamız gerekiyor. Samsun’a “mavi” yakışıyor. Bu şekilde devam etmesi için daha dikkatli olmalıyız. İnşallah birlikte bu zorlu süreci de başarılı bir şekilde atlatacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz