Suriyeli Gençler Gönüllü Askerlik Dilekçesi Verdi

0

Suriye İdlib’deki alçak saldırının ardından Türkiye’nin kara ya da deniz yoluyla mültecilerin Avrupa’ya geçişlerini ‘durdurmama kararı’ alması sonrası sınır kapılarına yoğun bir şekilde göçmen akını başlarken, Samsun’da da binlerce mülteci otobüsler ve özel arabalarla sınırı doğru hareket ediyor.

DİLEKÇE VERDİLER
Sınır kapılarında hareketli günler yaşanırken, Bafra’da bir grup Suriyeli genç Avrupa’ya gitmek yerine İdlib’te ‘gönüllü asker’ olmak için Askerlik Şubesi’ne dilekçe verdi. Bafra’da yaşayan 11 Suriyeli genç, İdlib’de mehmetçikle sırt sırta vererek, savaşmak istediklerini söyleyerek, “Hepimiz askeriz. Biz de İdlib’e Türk askerleriyle birlikte gitmek istiyoruz” dedi.

ASKERE GİTMEK İSTİYORUZ
Suriye vatandaşı Muhammed Abdurrahman, “Bafra’da yaşıyorum. Suriye’de şehit olan askerler için çok üzüldüm. Buradaki arkadaşlara söyledim, ‘Orada hem Türk hem Suriyeli şehit oluyor, bizde askere gidelim’ dedim. Askerlik Şubesi’ne geldik, arkadaşlarla beraber dilekçe verip askere gitmek istediğimizi söyledik” dedi.

Muhammet Rüstümo ise, “Şehitlerimize çok üzüldük, Suriye’de Türk askerleriyle savaşmak için hazırız” derken, Abbas Hilfye de, “Arkadaşlarla toplandık dilekçe verdik, Türk askerleriyle Suriye’ye gitmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz