Suçlanan Eczacıların İtibarı İade Edilecek Mi?

0

Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, vatandaşların maske temininde sorunlar yaşadığını anımsattı. Eczanelere gönderilen maske sayısının nüfusun oldukça altında olduğunu belirten Karacan, “Eczacının elinde maske olmasına rağmen vermemesi gibi bir durum asla mümkün değildir. Eczacılarımız sözlü şiddete maruz kalıyor” dedi.

TEDARİK SÜRECİNDE SIKINTI YAŞANIYOR
Başkan Karacan, “Pandemi sürecinde görevini büyük özveriyle yerine getiren eczacıların bu şekilde arada bırakılması kabul edilemez. Bizler sağlık ve ilaç hizmetini yerine getirirken, şiddete maruz kalmak istemiyoruz. İçinden geçtiğimiz Kovid-19 pandemi döneminde maske öncelikli ihtiyaçtır. İlaç ve sağlık danışmanlığı hizmeti verirken, tedarik süreci kaynaklı eczanelerimize ulaştırılamayan maskeyi vatandaşımıza temin edememenin de sıkıntısını yaşamaktayız. Anlayış bekliyoruz” diye konuştu.

SUÇLANAN ECZACILAR OLDU
Eczacı Odası Başkanı Ferhat Karacan, şöyle konuştu; “Fahiş fiyat uygulayan fırsatçılara ve merdiven altı üretimlere karşı uyardık. Ancak meslektaşlarımıza maske fiyatları üzerinden ithamlarda bulunuldu, eczanelerine haksız denetimler yapıldı. Suçlanan eczacılar oldu. Geldiğimiz nokta ise haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizde Kovid-19’un ilk görülmeye başlandığı günlerde 3-4 liraya temin edilen maskeler, bugün eczanelerimize 80 kuruştan ulaştırılmakta. Aradaki fahiş farkın hesabı sorulacak mı, eczacılarımıza itibarları iade edilecek mi, sorumlular gerekli cezaları alacak mı?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz