Su Zammının Faturası Genel Müdüre Mi Çıktı?

0

31 Mart yerel seçimleri ile göreve gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (İSKİ) Su Arıtma Dairesi Başkanı olarak görev yapan Fatih Yıldız’ı, SASKİ Genel Müdürlüğü görevine getirmişti. O dönem Genel Müdürlük görevini sürdüren Kamil Demircioğlu ise bu görevlendirme sonrası emekliye ayrılmıştı.

GÖREVDE 1 YILINI DOLDURDU
Göreve gelir gelmez içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapıp, zammın her ay TÜFE oranında güncellenmesi kararına öncülük eden ve pandemi sürecinde vatandaşlara gönderilen isyan ettiren kıyas faturalarla eleştirilerin odağı haline gelen 1974 Mersin doğumlu SASKİ Genel Müdür Fatih Yıldız, görev süresinde 1 yılı doldurmasının ardından Başkan Mustafa Demir tarafından görevden alındığı iddia edildi.

TARAFLARA TEBLİĞ EDİLDİ
Yerel basında çıkan habere göre SASKİ Genel Müdürlüğü görevine 1966 Trabzon Şalpazarı doğumlu SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Yanık’ın getirileceği iddia edildi. Çıkan haberlere göre SASKİ ile ilgili bir süredir kamuoyunda yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in böyle bir karar aldığı, konuyu taraflara tebliğ ettiği öne sürüldü. Önümüzdeki günlerde resmi açıklamanın yapılacağı belirtildi.

İSYAN ETTİREN ZAMLARA İMZA ATMIŞTI
SASKİ’nin yaptığı zamlar, toplumun bütün kesimlerinde tepki görmüştü. Yapılan su zammı davalık olurken, Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri, zammın iptali konusunda mücadele kararı almıştı. Platform üyeleri, 20 bin tepki imzasını da Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmişti. SASKİ’nin pandemi sürecinde vatandaşlara gönderdiği yüksek kıyas faturalar ise vatandaşları canından bezdirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz