Stopaj Kaldırılıp, KDV Sıfırlanmalı

0

Atakum Esnaf Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, pandemi süreci nedeniyle esnafların zor durumda olduğunu acilen stopajın kaldırılması ve KDV’nin de sıfırlanması gerektiğini açıkladı.

Samsun Atakum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, pandemi nedeniyle halen iş yerlerini açamayan esnafların bulunduğunu, bu esnafların çok zor durumda olduklarına dikkat çekti. Sinecek, takipte olan esnaf kredilerine yapılandırma getirildiğini ancak bu iyileştirmenin esnafları rahatlatmadığına vurgu yaptı.

DEVRETMEK İSTEYEN ESNAF SAYISI ARTTI
Salgın sebebiyle yaklaşık üç aydır iş yerleri kapalı olan esnafların, kira başta olmak üzere kredi ve benzeri ödemelerini, normalleşme sürecine girilmiş olmasına rağmen, alışverişin olmaması nedeniyle yapamadıklarını kaydeden Esnaf Kooperatifi Başkanı Sinecek, şöyle konuştu; “Örneğin kahvehaneler açıldı ancak oyun oynanması yasak olduğu için bu esnaflarımız çok zor durumda. Yine berber esnaflarımızda sıkıntılar sürüyor. İş olmadığı için iş yerini devretmek isteyen esnaf sayısı artıyor.”

Esnaflara, vergi, kredi ve KDV gibi konularda 60 aya kadar süre verilmesi gerektiğinin altını çizen Metin Sinecek, şunları dile getirdi; “Sicil affı getirildi ancak bu tabloda esnaflarımızın sicilleri yeniden bozulacak. Hükümetimizden beklentimiz, stopajın bu süreç geçene kadar kaldırılması, KDV’nin sıfırlanması, vergi indiriminin sağlanmasıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz