STK’lar Logo Eylemi Hazırlığında

0

SASKİ’nin 27 yıldır kullandığı logosunu değiştirip yeni yaptığı tasarımda Atatürk’e yer vermemesine tepkiler sürerken, ‘logo değişimini protesto’ için bazı STK’ların çalışma başladığı öne sürüldü.

Samsun’da SASKİ’nin, Samsunluların görüşü fikri alınmadan logo değişimi yapmasına tepkiler sürüyor. Büyükşehir ve SASKİ’nin ‘özel logomuz yoktu’ açıklamaları kamuoyunu tatmin etmezken, imza kampanyası ve tepki yürüyüşü gibi eylemler konuşuluyor. Bazı Samsunlular da, ‘hazırladıkları Atatürklü logoları’ sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Daha önce açıklama yapan STK’ların yanı sıra bir çok sivil toplum örgütü de Büyükşehir Belediyesi’nin ve SASKİ’nin ‘logo değişiminde yeni bir çalışma yapmaması’ halinde hukuki mücadelenin yanı sıra ‘imza kampanyası ve gerekirse protesto yürüyüşü düzenlemek için görüşmelere başladı’. Dün bir araya gelen bazı STK temsilcileri Büyükşehir ve SASKİ’nin tutumunu beklediklerini belirtti. Akademisyenler Birliği’nin de ‘konuyu gündemine aldığı’ ve neler yapılacağıyla ilgili çalışma başlattığı ifade edildi.

LOGOLU FATURALAR ADETA UÇUŞUYOR
Bu arada Başkan Mustafa Demir’in ‘SASKİ’nin logosu yoktu’ açıklamasını okuyan vatandaşların sosyal medyada ‘SASKİ logolu’ şişkin cep yakan su faturalarını paylaştırması da sürüyor. Aynı zamanda bazı Samsunlular hazırladıkları ‘Atatürklü SASKİ logosu’nu da ‘Buna kimsenin itirazı olamaz’ diyerek sosyal medyada yaygınlaştırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz